1 mayıs küba turu

Bu seyahat programı, Küba’yı karış karış gezmek isteyen gezginler için hazırlandı. Casa Particular’da konakladığımız, sokaklarını, çarşılarını adım adım gezdiğimiz, yerlisiyle birlikte yemek yediğimiz bir seyahat… Aynen, işte böyle gezilir diyorsan programımızı incele.

Yüksek tempolu Küba seyahatimizin sonuna senin için bir de deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabileceğin bir gün koyduk. Varadero’da tatil bizim de hakkımız!

 

 30 Nisan – 11 Mayıs 2024

Küba’yı Keşfet

10 – 15 Kişilik Gruplar
Casa Particular Konaklama
Single Farkı Yok
Ekstra Tur Yok
Vade Farksız Ödeme İmkanı

Bizden Biri Ol

Keşfet101 seyahatlerine katılan gezginler, tüm seyahatlerimiz için %5 indirim kazanır.

Butik Küba Turu

1. Gün Havana

İstanbul Havalimanı’nda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Havana’ya direkt uçuşumuzla gece 02.30’da Havana’ya hareket ediyoruz. Aynı gün yerel saatle sabah 07:40’ta Havana’ya ulaşıyoruz.

Bizleri rehberimiz karşılıyor. Konaklayacağımız evlere yerleştikten sonra biraz dinlenip Havana sokaklarına çıkacağız. Kısa bir şehir turunun ardından güzel bir mekânda akşam yemeğimizi alıp dinlenmeye çekiliyoruz.

2. Gün - Havana

09:00 – 09:30 Kahvaltı.
09:30 – 00:00 Kahvaltının ardından, Devrim Meydanı’na gidiyoruz. 1 Mayıs coşkusunu yerinde hissedebilmek için sabahın erken saatlerinde yerlerimizi alacağız. Tören biter bitmez kalabalıkları takip edip ara sokaklarda Kübalılar gibi kutlamalara devam edeceğiz.

3. Gün Domuzlar Körfezi - Cienfuegos

07:30 – 08:00 Sabah konaklama mekanımızda kahvaltı yaptıktan sonra hazırlıklarımızı tamamlayıp Havana’dan ayrılıyoruz.
11:00 – 12:30 Yolculuğumuzun ilk durağı Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkarma yaptığı Praya Giron, yani nam-ı diğer Domuzlar Körfezi. Timsah çiftliğinde öğle yemeği molası veriyoruz.
12:30 – 13:30 Timsah çiftliği, timsah veya geyik eti gibi alternatif yemekler deneyimleyebileceğiniz çok özel bir nokta.
13:30 – 15:00 Sonrasında ise Küba’nın en meşhur sahil kasabalarından biri olan Cienfuegos’a geçiyoruz. Küba Devrimi’nin ilk destekçilerinden olan bu güzel şehir, Batista güçleri tarafından çok ağır baskılara uğrayan bir alan. İlginç bir mimariye sahip küçük bir liman kenti olan Cienfuegos’un sokaklarını önce yürüyerek keşfedeceğiz, ardından tarihi tiyatro salonunu ziyaret edeceğiz.
15:00 – 17:00 Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saatlik manzarası bol bir yolculuğun ardından sıradaki durağımız Trinidad. Burası Kristof Kolomb’un Küba’ya ilk çıktığı nokta aynı zamanda. Tropik sahili ve eğlence mekanlarıyla ünlü olan şehir, el değmemiş doğasıyla da bir hayli popüler.
17:00 – 00:00 Trinidad’a varınca önce konaklama mekanımıza yerleşiyor, ardından gece için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gece şehrin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Akşam yemeğinin ardından meşhur merdivenlerdeki salsa eğlencesine katılıyoruz.

4. Gün Trinidad - Ancon Plajı

09:00 – 09:30 Kahvaltı
09:30 – 00:00 Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon Plajı ve Karayip esintisi bizi bekliyor. Tam gün deniz vakti!
Dileyen gezginler şehirde kalarak yürüyüşe çıkabilirler. Trinidad akşamında geç saatlere kadar sokaklardayız.

5. Gün Trinidad - Santa Clara - Havana

08:00 – 08:30 Kahvaltı
08:30 – 12:30 Sabah kahvaltısı sonrasında rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Önce yolumuzun üzerindeki Iznaga Kulesi’ni gördükten sonra bir buçuk saatlik yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin komutasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz.
12:30 – 13:30 Öğle yemeğimizi Santa Clara’da açık büfe olarak alıyoruz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek.
13:30 – 17:00 Havana’ya varış sonrası konaklama mekanımıza yerleşip dinleneceğiz.
17:00 – 00:00 Havana’da serbest zaman.

6. Gün - Vinales - Pinar Del Rio – Cuavel Del İndio

07:00 – 08:00 Kahvaltı
08:00 – 10:30 Kahvaltının ardından, Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Viñales Vadisi’ne gideceğiz.
10:30 – 17:00 Dünyada ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğasıyla ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi, Mural De La Prehistoria’yı göreceğiz.

7. Gün Vinales

08.30 – 09.00: Kahvaltı
09.00 – 13.00: Kahvaltı sonrası, Vinyales Vadisi’nin tadını çıkarmaya devam ediyoruz. İsteğe bağlı olarak bisiklet turu veya kahve çiftliklerini ziyaret ediyoruz.
13.00 – 14.00: Organik çiftliklerde öğle yemeği yiyoruz.
14.00 – 00.00: Serbest zaman.

8. Gün Vinales - Las Terrazas - Artemisa

09:00 – 09:30 Kahvaltı
10:30 – 16:00 Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saatlik bir yolculuktan sonra ilk durağımız, Devrim sonrası ormanlaştırma projelerinden biri olan ve eko-turizmin Küba’daki başkenti olan cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında küçük bir kasaba olan Las Terrazas. İsteyenler burada yüzebilir, isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüş yapabilir.
16:00 – 18:00 Las Terrazas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa’ya uğruyoruz.
18:00 – 00:00 Konaklama yerimize yerleştikten sonra dinlenip yemek ve eğlence için hazırlanıyoruz.

9. Gün Havana - Varadero

08:00 – 09:30 Kahvaltı
09:30 – 11:30 Havana’dan Varadero’ya transfer
09:30 – 00:00 Varadero’da her şey dahil otelimizde Karayip sahillerinin tadını çıkarma vakti!

10. Gün Cojimar- Havana

08:00 – 09:30 Kahvaltı
09:30 – 12:00 Sahilde serbest zaman
12:00 – 14:00 Hemingway’in “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı Kojimar Köyü’ne transfer.
14:00 – 15:00 Öğlen Yemeği
15:00 – 6:00 Havana’ya transfer
16:00 – 18:00 Casalarımızda dinlenme
19:00 – 21:00 Akşam yemeği

11. Gün Havana

Tüm gün serbest zaman. Havana sokaklarını özgürce keşfedebilirsiniz.

12. Gün Havana - İstanbul

09:10 – 08:30 Havana – İstanbul.

Butik Küba Turu

2650 USD

Dahil Olan Hizmetler

Uçak Biletleri
Konaklama – Casa Particular
Kahvaltı
Müze ve tapınak giriş ücretleri
Şehiriçi taksi & tren masrafları
Türk ekip lideri & koordinatör
Lokal rehberlik hizmeti
Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra öğün ve tadımlar
Yurt dışı çıkış harç pulu
Küba Vizesi – 50 Euro

Ortalama harcama seyahat boyunca 300 – 350 USD civarındadır.

Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

Ödemelerinizi seyahatinize kadar taksitlendirebiliriz. Örneğin 3 ay sonraki seyahati seçerseniz o aya kadar bölebiliriz. İlk taksit olarak ödemenin %30’unu talep ediyoruz, kalan tutarı da seyahatinize kadar taksitlendiriyoruz.

Ödemelerinizi döviz cinsinden saklıyoruz, bu sayede bir iptal veya değişiklik durumunda kurdan para kaybetmeden, o günkü kurdan iade alabiliyorsunuz.  

Kredi kartı ile ödeme de mümkün, size bir ödeme linki gönderiyoruz, tüm kartlardan ödeme yapabiliyorsunuz. 

Otel Bilgileri

Havana, Gracelia’s House
Trinidad, Hostel Familia Yamile Alejo
Vinales, Villa Basita

Uçuş Bilgileri

30 Nisan: 02:05 – 07:35 İstanbul – Havana
11 Mayıs: 09:00 – 08:35+(1) Havana – İstanbul
Uçuşlar THY ile gerçekleştirilecektir.
İstanbul Yeni Havalimanı’ndan direkt uçuştur.

Hayat Kısa, Gruplar Doluyor!

“Yolculuk, önce seni sözsüz bırakır, sonra da iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür.”

15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, ekstra tur yok.  Gezginler için gezginler rehberler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar… Hazırsan başvur, soruların varsa bizi ara.

Sık Sorulan Sorular

Küba'ya Vize Var Mı?

Evet var ama vize almak çok kolay. 50 Euro ücreti var, seyahatimize katılan gezginlerimizin seyahat sözleşmeleri ve pasaport fotokopileri ile, hiç uğraştırmadan vize alabiliyoruz. 

Ekipler Kaç Kişilik?

Butik ve bayramda Meksika seyahatlerimiz 15 gezginden, Ölüler Günü festivali Özel seyahatimizde ise kontenjanımız 20’dir.  Ayrıca seyahatimize katılmak için başvuran tüm gezginler, bizim gezgin testi dediğimiz bir test çözdükten sonra ekiplerimize dahil edilir. Amacımız kafa dengi gezginleri bir araya getirmek.

Ekstra Tur Var Mı?

Seyahatlerimizde ekstra tur yoktur. Tüm aktiviteler, müze ve ören yeri giriş ücretleri fiyatımıza dahildir. 

Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

Ödemelerinizi seyahatinize kadar taksitlendirebiliriz. Örneğin 3 ay sonraki seyahati seçerseniz o aya kadar bölebiliriz. İlk taksit olarak ödemenin %30’unu talep ediyoruz, kalan tutarı da seyahatinize kadar taksitlendiriyoruz.

Ödemelerinizi döviz cinsinden saklıyoruz, bu sayede bir iptal veya değişiklik durumunda kurdan para kaybetmeden, o günkü kurdan iade alabiliyorsunuz.  

Kredi kartı ile ödeme de mümkün, size bir ödeme linki gönderiyoruz, tüm kartlardan ödeme yapabiliyorsunuz. 

Single Farkı Var mı?

Tek başına katılan gezginlerden ekstra ücret alınmamaktır. Otellerimizde tüm odalarımız iki kişiliktir. Eşleştirme yapılarak gezginlerin konaklaması sağlanır. Ekstra ücret ödeyerek tek başına kalmak isteyen gezginlere de ücreti mukabilinde hizmet verilebilmektedir. 

İptal ve İade Koşulları Nasıl?

Seyahat sözleşmemizde bu konu yer alıyor. Tüm gezginlerimizin, seyahatten 30 gün öncesine kadar koşulsuz ve şartsız iptal ve değişiklik hakkı bulunuyor. Tarih yaklaştığında, genellikle uçak biletleri için bir kesinti yapmak durumunda kalıyoruz, bu kesinti tutarını da hava yolları belirliyor. 

Deprem, pandemi, savaş gibi (Allah korusun.) durumlar mücbir sebeptir. Bu tarz durumlarda (Hava yollarının da onayı ile) yine iptal ve iade hakkımız oluyor. Kesinti yapmadan iade yapabiliiyoruz.

Küba Turu İçin Yanımıza Ne Kadar Alalım?

Küba turumuza katılan gezginlerin ortalama harcaması 300 – 350 USD civarındadır. Tüm giriş ücretleri ve aktiviteler fiyatlarımıza dahil olduğu için, gittiğimiz ülkede sadee öğle akşam yemeği masrafımız oluyor. 

Küba'da Ne Giyelim?

Bu sorunun cevabı iklime göre değişiyor. Bu yüzden, kayıt esnasında, seçtiğiniz tarihe göre size bir hazırlık rehberi göndereceğiz. Bu rehberde Küba seyahatinize hazırlanırken aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları olacak. Aynı zamanda seyahat öncesinde de sizi arayıp hazırlıklarınızı kontrol edeceğiz ve yardımcı olacağız.

Keşfet101 Kimdir?

Keşfet101, 2016 yılında kurulmuş, Happy Joruney Turizm adıyla Tursab’a kayıtlı bir seyahat acentasıdır. Tursab numaramız 9787’dir.  Tatil Fırsatım ve Nefes Healthcare isimli iki girişimimiz daha var, sizleri gururlandırmak için çok çalışıyoruz. 

Telefon

+90 530 030 78 50

Santral

0850 259 08 28

Adres

Şehit Muhtar Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No:8, Kat:4, Beyoğlu, İstanbul

E-posta

info@kesfet101.com