2 Gece - 3 Gün Ayvalık Dalışı

2 Gün Ayvalık'ta Dalış, 1 Gün Ayvalık - Cunda Adası Gezisi: Hem dalıyoruz hem geziyoruz. Sabahtan yola çıkıp hızlıca Ayvalık'a varacağız. Varış günümüzü ve ertesi günümüzü teknede geçireceğiz, su altını keşfedeceğiz. 3. ve dönüş günümüzde de rehber eşliğinde Ayvalık ve Cunda Adası'nı gezeceğiz. Aradığın her şey bu programda gibi gözüküyor değil mi? Aşağı kaydır, detaylı programımızı inceleyelim.

 

4 – 5 – 6 Eylül 2020

  • Cuma gecesi 02:00’da İstanbul’dan yola çıkış. Otobandan hızlıca Ayvalık’a varış.
  • Cuma ve Cumartesi Tüplü Dalış.
  • Pazar günü Ayvalık – Cunda Gezisi, akşam dönüş. 02:00’da İstanbula varış.

Su Altında bizi ne bekliyor? Hocamız Barış Şimşek Anlatıyor:

Girit mutfağının hakim olduğu Ayvalık’da deniz mamülleri ön plandadır. Kafiye de uyunca Ayvalık için “rakı, balık, Ayvalık” bilindik bir söz olmuş. Biz önce sualtında, canlı canlı balıkları, karidesleri, ahtapotları göreceğiz, akşam sofralarımızda da tatma fırsatı bulacağız.

Melina Adası, Güneş adası, İliyosta adası, Taş ada gibi dalış noktaları her hava koşulunda dalış imkânı vermektedir. Kızıldeniz’de bulunan yumuşak kırmızı mercanlar advanced (2*) ve üstü seviyedeki dalgıçlara gül bahçesi izlenimi verecek dalışlar vadediyor. Bu noktadalar rüzgâr ve dalgadan korunma imkânı olmayan dalış noktaları, bu yüzden buralarda dalabilmek hava şartlarının uygunluğuna bağlı, Ezerbey, Tokmaklar, Selam Süngerci (Kerbela), Ecevit’in bahçesi, deli memet derin dalışta kırmızı yumuşak mercanların bölgeleri.

Ayvalık’ta kovuklarda ahtapot, müren, istakozgillerden böcek gibi canlılarla karşılaşmak olası, deniz tavşanlarının altıdan fazla türüyle pek çok dalışta karşılaşılabilir. Tüplü kurtların bulunduğu bir “Tüplü kurt tarlası” dalış noktası var. Eşkine, kefal, barbunya, mırmır, karagöz, çipura, çırçır, salpa, melanur, gelincik, ispari, hani, yazılı hani ve daha nicesi onlarca balıkla birlikte yüzmek her dalışta mümkün.

hindistan-tac-mahalde-genc-erkek-gezgin

3. Gün Ayvalık ve Cunda'da Ne Göreceğiz? Yiğit Anlatıyor:

Pazar günü otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra 10:30’da otelden çıkış yapacağız. İlk durağımız Ayvalık Cennet Tepesi. Rehberimizden bölgenin genel görünümü ile yerleşim hakkında bilgi aldacağız. Bildiğiniz gibi Cunda eski bir Rum kasabası, Osmanlı’nın gelişi ile bölgenin çehresi ve antropolojik yapısı değişse de mimari özellikleri korunmuş. Ayvalık seyrimizin ardından Cunda ( Alibey Adası) Adasına geçiyoruz.

Ada’yı rehber eşliğinde gezip bölge halkı ile ilgili bilgileri topladıktan sonra, yüzyıllardır tüm görkemiyle ayakta duran Taksiyarhis Kilise Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretin sonunda bir buluşma noktası belirleyerek alış veriş için 1 saatlik bir serbest zaman vereceğiz. 

Alış veriş süremizin bitimiyle araca geçip, Ayvalık merkeze ineceğiz. Saatli camiÇınarlı Cami ve Ayazma (Fenoromeni) kilisesini  görerek merkez turumuzu tamamlayacağız. Akşam üstü kahvemizi icmek için Küçükköy (Yeniçahori) Meydanı’nı ziyaret edip güneşin batışını izlemek için, Şeytan Sofrası‘na  doğru yola çıkacağız. Cuma ve Cumartesi akşamlarımızı da bölgeyi gezerek geçireceğiz zaten. 🙂 Son günümüzde de yerli turist olmanın, rehberle gezmenin tadını çıkartacağız. Grubumuz küçük, her zaman olduğu gibi görmek istediğiniz yerler olursa rotamıza eklemekten mutluluk duyarız.

Sık Sorulan Sorular

Biz peşin peşin cevaplayalım ki, sana sadece hayal etmek kalsın 🙂

Çantamızda ne olsun?

Küçük bavul veya çantayla gelin. Akşam yemeklerimiz için yanınıza şık elbiseler alabilirsiniz. Cunda ve Ayvalık’ta ilk gece için çok güzel bir balıkçıda rezervasyonumuz var. İkinci gece de Cunda için serbest olacaksınız. Bir yürüyüş ayakkabısı alın, tekne için sandalet veya terlik alın. Dalış ekipmanları teknede hazır sizi bekliyor olacak.

Neyle Gideceğiz ?

27 kişilik lüks otobüsümüze doluşup programdaki gibi şehirleri bir bir ziyaret edeceğiz. dönüşümüz yine aynı otobüsümüz ile olacak. Koltuk aralıkları geniş, ve koltuklar olabildiğince yatmaktadır. Covid – 19 önlemlerinden ötürü soyadı aynı olmayan gezginleri yan yana oturtmayacağız. Araçta boş yerlerimiz olacak. Çay suyunu da hep sıcak tutacağız, söz 🙂

Neler Yiyeceğiz ?

Mutlaka tadılması gereken ne varsa tadacağız ve hatta tıka basa doyacağız. Merak etmeyin rehberiniz sizi daha çok yürüterek yakmanıza yardımcı olacak. Vejetaryen veya vegan gezginler mutlaka bize haber verin sizin için de çok güzel yerler biliyoruz. <3 İlk gece hep beraber olacağız. İkinci gece dilediğiniz yere gidebileceksiniz. Rehberlerimiz size çok güzel yerler önerecek .

Ödemeyi Nasıl Yapacağız?

Kesin kaydınızı oluşturduktan sonra size vereceğimiz şirket hesaplarına tutarı transfer edebilirsiniz. kredi kartı kullanmak isterseniz yine sitemizde mevcut bulunan güvenli ödeme sistemini kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatlarımız akşam yemekleri ve müze giriş ücretleri dahil değildir. 

Bu Seyahat Tam Sana Göre

Hayalin şu an parmaklarının ucunda. Senin gibi düşünüp, senin gibi yaşayan gezginlerle hayallerini gerçekleştir. Mülakatımızı geç, kaydını tamamlayıp ödeme planını hazırlayalım. Seyahatine kadar rahat rahat öde.

Kayıt Olİletişim

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

7 + 1 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com