Cezayir'i Keşfet

Türkiye Gezginler Kulübü Ortaklığı İle

Türkiye Gezginler Kulübü kurucusu ve başkanı Profesör Doktor Orhan Kural eşliğinde Cezayir’i Keşfetmeye gidiyoruz. 6 gece, 7 gün planlanan bu seyahatte kadim şehir Konstantin ve Timgad’ı göreceğiz. Ardından Kuzey Afrika’daki Berberi – Roma kalıntılarının en iyi muhafaza edildiği bilinen Djemila Setif’e gideceğiz.

Djemila Setif’ten sonra Cezayir’in merkezinde yer alan ve UNESCO dünya Miras listesine giren Kasbah’ı ziyaret edeceğiz. Programımızda 2 günlük bir çöl deneyimi de mevcut. Tüm detaylar için programımızı inceleyin.

Cezayir Turu Programı

1. Gün Konstantin

 • İlk gün varşımız saat 14:55 Otele yerleşmemizin ardından Asma Köprü, Ulu Cami ve Ulu Cami Çarşısı gezisi

Konaklama: Protea Hotel by Marriott Constantine

2. Gün Konstantin - Timgad

 • Kahvaltı, ardından Roma İmparatorluğu’nun Kuzey Afrika’da kurduğu en büyük yerleşim yeri olan Timgad Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz.

Konaklama: Protea Hotel by Marriott Constantine

3. Gün Konstantin - Djemila Şerif

 • Kahvaltı, ardından odalarımızı boşaltıyor ve yola çıkıyoruz. İlk durağımız Djemila olacak. Burası Kuzey Afrika’daki en iyi Berberi-Roma kalıntılarının bazılarının bulunduğu küçük bir dağ köyüdür. Sedif  kentinde yolculuğumuza devam ediyoruz burada ziyaret edeceğimiz müzede etkileyici bir mozaik koleksiyonu göreceğiz. Ziyaretimizin ardından Cezayir’e doğru yola çıkıyoruz ve geceyi Cezayirdeki otelimizde geçiriyoruz.

Konaklama: Hôtel beaux-arts

4. Gün Cezayir Kasbah

 • Cezayir şehir merkezinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kasbah şehir turu
 • Sanat ve Gelenekler Müzesi ve Şehitler Meydanı gezileri

Konaklama: Hôtel beaux-arts

5. Gün Taghid Çölü

 • 07:00’de Havalimanına transfer
 • Güneybatının en görkemli kentlerinden biri olan Bekhar’a uçuş
 • Yerel bir lokantada öğle yemeği
 • Bekhar şehir gezisi
 • Taghit’te bulunan otele transfer
 • Otelde akşam yemeği ve dinlenme

6. Gün Taghid Çölü

 • Görkemli kum tepelerinin ortasında bulunan Taghit şehir gezisi
 • Büyük Doğu Kum Denizi olarak bilinen çölü ziyaret
 • Yerel bir lokantada öğle yemeği
 • Çamurdan yapılmış evlerden oluşan Eski Kent’in yürüyerek gezilmesi ve Gece havaalanına transfer

Konaklama: Hôtel beaux-arts

7. Gün Cezayir - İstanbul

 • Kahvaltımızın ardında sabah saat 10:15’te olan Türk havayolları uçağı ile İstanbul’a ulaşarak gezimizi noktalıyoruz.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

R

Dahil Olan Hizmetler

 • Konaklama
 • Uçak biletleri (Direkt Uçuş)
 • Kahvaltılar
 • Şehirlerarası yolculuklar (2 ülke için uçak yolculuğu)
 • Şehir içi transferler
 • Aktiviteler (Çöl safarisi)
 • Rehberlik
 • Müze ve tapınak giriş ücretleri
Q

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Pasaport Masrafları
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Sağlık sigortası  (15 Euro)

Bu Seyahat Tam Sana Göre

Hayalin şu an parmaklarının ucunda. Senin gibi düşünüp, senin gibi yaşayan gezginlerle hayallerini gerçekleştir. Mülakatımızı geç, kaydını tamamlayıp ödeme planını hazırlayalım. Seyahatine kadar rahat rahat öde.

Kayıt Olİletişim

SİZİ ÖZLEDİK 

Bunca yılda onlarca ülkede, yüzlerce seyahatte iki bini aşkın müşteri. Yol arkadaşı.

Kesfet101 ekibiyle yaptığım Fas gezisi sayesinde Afrika kıtasındaki bir ülkeyi ilk kez görme fırsatı buldum.  Gezinin benim için en etkileyici kısımlarından biri de çöl deneyimi oldu. Develerle yaptığımız safarinin ardından çölde gece yıldızları izlemekten çok keyif aldım. Ekiplere az sayıda kişi aldıkları için, bir de single farkı olmadığı için tercih etmiştim. Grup kalabalık olmadığı için tur gezisinden çok arkadaş grubumuzla geziyor gibiydik ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Çok keyifli geçen Fas gezisinin ardından aynı ekiple Hindistan gezisine de katıldım. Tur gibi olmayışı, ekonomik oluşu hep artı. İleride yeni ülkeleri de Keşfet101 ekibi ile keşfetmeyi planlıyorum. 😊 Takipteyim sizi dostlar. 🙂

Neslihan Alan

Öğretim Görevlisi

Yıl 2019 Gezmeyi kafama koymuş deli gibi bir platform arıyorum. Araştırmadan sonra keşfet101 ile  karşılaştım ilk izlenimim heyacanlanmama yetti.  Aklımda yalnızca gezmek fikri var neresi nasılı nedeni olmadan yalnızca gezmek 😅 bi cesaret aradım yiğit çıktı kısa bir konuşmadan sonra randevulaşıp bir görüşme ayarladık. Mülakat sürecinde de kabul edilir miyim edilmez miyim diye düşünürken yakın ilişki kurduk. O gün farkettim ki ben bir acenteyle değil bir grup arkadaşla seyahate çıkacağım aldığım en doğru kararlardan biri oldu birlikte yola çıkmak. Mısırla başladık, sonra Hindistan. Sömestr'da da Vietnam - Kamboçya - Tayland'ı gezdik. Sırada Ürdün var.

Cihat Yiğit

Endüstriyel Tasarımcı

Binlerce yıllık muazzam güzellikteki tarihi bir yapıyı gördükten hemen sonra tıpkı orayı inşa edenler gibi çölde yıldızların altında uyumak isterseniz, “ben tezatlık severim, çölden sonra dalış yapmak isterim” derseniz, bu da yetmez “dünyanın en tuzlu gölünde oturup gazetemi okuyacağım batmadan” isteğindeyseniz Ürdün turu hepsini ve daha fazlasını size verir. Üstelik tüm bunları inanılmaz keyifli küçük bir grupla, sanki arkadaşlarımla geziyormuşçasına zevkle ve rahatlıkla yaptım. Pandemi sürecinde evlere tıkılmışken içimi ısıtan ve seyahat aşkımı körükleyen harika anılarla döndüm Ürdün’den. Keşfet101 ile keyifle keşfetmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum.

Zeynep Gündoğdu

Hemşire

Yaptıkları mülakat sayesinde geziye gelecek profil zaten belli oluyor, sonrasında bu gruptan da bir şeyler öğrenmek sizin elinizde. Neler yapmak istediğimize her zaman birlikte karar verdik.  Bir akış var, ama özgürlük de var. Hindistan öyle bi ülke ki, beklentilerinizi hep edilgen olmayı bekleyen insan tembelliğine rağmen karşılayabiliyor. Dostluklar hayat yaşam ölüm ne deneyimlemek isterseniz önünüze sunabileceği bi menüsü var. Maddi olarak sizi zorlamayacak bi ülke. İnsan bu yolculuğa çıkmadan önce bir sürü soru işretleriyle dolu oluyor. Benim için en büyük sorun tanımadığım insanlarla bir ay kadar bi süre geçirmek olmuştu. Ama gruptan olan kadim dostum esrayı havaalanında tanıdım. 🙂

Nurefşan Yılmaz

Öğrenci

Gezginler İçin Gezginler Tarafından Tasarlanan Seyahatler

10 – 15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, single farkı yok, ekstra tur yok… Gezginler için gezginler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar….

Seyahat TakvimiBiz Kimiz?

Telefon

+90 530 030 78 50
+90 537 741 91 92

Santral

0850 259 08 28

Adres

Şehit Muhtar Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No:8, Kat:4, Beyoğlu, İstanbul

E-posta

info@kesfet101.com

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

7 + 11 =