Filistin - İsrail Turu

15 Kişilik Grup | Ekstra Tur Yok | Single Farkı Yok | Vade Farksız Taksitlendirme

18 – 24 Ocak 2020 – 2021 Sömestr – Erken Rezervasyon – 1300 $

 

 

 

Gettolardan saraylara, tapınaklardan çöllere…

Kudüs – Beytüllahim – El Halil – Eriha – Nablus – Nasıra – Tiberya – Hayfa – Akka – Tel Aviv/Yafa

Filistin – İsrail Turu Programı

1. Gün AKKA - HAYFA - KUDÜS

İstanbul’dan kalkan uçağımızla yaklaşık 2 saat sonra Tel Aviv Ben Gurion havalimanına iniyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından aracımızla kuzeye, Akdeniz’in şirin kenti Akka’ya varıyoruz. Burada Akka Kalesini, Napolyon’a karşı şehri müdafaa eden Cezzar Ahmet Paşa’nın kendi ismiyle yaptırdığı külliyesini ve Han el-Umdan’ı görüp, kendisine hayran bıraktıran bu şehrin sokaklarına karışıyoruz. Haçlıların kullandığı tüneller, kalelerden çıkıp kendimizi bugün dahi aynı isimle bilinen Türk pazarında buluyoruz.

Ve güneye, Hayfa’ya. Hayfa, özellikle Bahai ve Dürziler için önemli bir kent. Burada Bahai bahçelerini, tapınağını, Karmel tepesini ve Karmelite manastırını ziyaret ediyoruz. Osmanlı tren istasyonu ile yine Osmanlı camileri de elbette ziyaretlerimiz arasındaki önemli yerler.

 

Konaklama Kudüs’te.

2. Gün Kudüs

Burada Hz. İsa’nın doğduğuna inanılan mağarayı ve üzerine inşa edilmiş olan Ermeni kilisesini (Doğuş Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Beytüllahim kenti Arap-Hristiyanların yoğunlukta yaşadığı, Filistin’in önemli kentlerinden birisidir.

Beytüllahim’den sonra güneye doğru devam ederek El-Halil şehrine geçiyoruz. Burada Hz. İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf, Sare, Refika ve Lahika hazretlerinin kabirlerinin de bulunduğu Harem-i İbrahim ziyaret ediyoruz. (İsteğe göre yemek lokal bir Filistinlinin evinde alınabilir.) Devamında Halil şehrinin çarşı pazarlarında kaybolabiliriz.

 

3. Gün Eriha - Lut Gölü

Sırada ise Eriha var, ortadoğuya gelip de çöl görmemek olur mu? Çöl olmasının yanısıra dünyanın da en eski ve en alçak rakımlı şehridir. Önce İsrail kültürel miras listesinde çok önemli bir yerde bulunan Masada’ya çıkıyoruz. Lut gölünün kenarına kadar gidip, batmanın imkansız olduğu, suyun içinde oturarak gazete okumanın dahi mümkün olduğu, dünyanın en tuzlu suyuna giriyoruz. Artık çıkma vakti. Eriha şehir merkezini ve Hz. İsa’nın inzivaya çekildiğine inanılan Tecrübe Manastırı’nı da görüp tekrar dönüş yoluna geçiyoruz. Akşama kadar serbest zaman, devamında Batı Kudüs’te yürüyüş turu.

4. Gün Nablus - Nasıra - Tiberya

Bu kez rotamızda farklı bir destinasyon olacak, Nablus. Künefenin ana vatanı olan, Osmanlı eserleriyle bezeli saygın bir Ortadoğu şehri. Ortadoğu’nun süslü gelini lakabıyla anılan bu şehirde farklı bir topluluk olan Samirileri ve onların kutsal dağı olan Gerizim dağını da ziyaret ediyoruz. Samiriler, Hz. Harun’un soyundan gelen, kendilerini gerçek Musevi olarak gören ve kutsal yer olarak Kudüs’ü değil Nablus’u savunan sayıları az dini bir topluluktur.
Akabinde kuzeye doğru devam edip Hz. İsa’nın çocukluğunu geçirdiği Nasıra şehrine varıyoruz. Kısa bir turun ardından artık doğuya, ismini imparator Tiberius’tan alan Tiberya nehrine doğru ilerliyoruz.

5. Gün Tiberya - Capernaum - Hayfa - Akka

Tiberiye: Hz. İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerin yaşandığı Capernaum Antik Roma Şehri. Sinagog ve ilk havari Petrus’un evi. Hz İsa’nın havarilerine vaazlarını verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi”. İsa Tekne Müzesi. Tiberiye Gölü’nde tekne gezisi burada göreceğimiz eserler arasında. Buradan sonra istikametimiz batıya, Akka şehrine doğru olacak. da Akka Kalesi, Napolyon’a karşı şehri müdafaa eden Cezzar Ahmet Paşa’nın kendi ismiyle yaptırdığı külliyesini ve Han el-Umdan’ı görüp, kendisine hayran bıraktıran bu şehrin sokaklarına karışıyoruz. Ve güneye, Hayfa’ya. Hayfa, özellikle Bahai ve Dürziler için önemli bir kent. Burada Bahai bahçelerini, tapınağını, Karmel tepesini ve Karmelite manastırını ziyaret ediyoruz.

6 Gün Tel Aviv

Yafa’ya geçip Osmanlıdan kalan tarihi eserleri, kadim şehri görüyoruz. Yafa saat kulesi Mahmudiye camii, Bahr cami Osmanlı valilik sarayı ve Akdeniz. Ardından Tel Aviv’in merkezinde turlayıp Carmel Market’e gidip, uçağın saatine göre dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a hoşgeldiniz. 

Uçuşlar başladığında uçuş bilgileri bu bölümde paylaşılacaktır.

Bu seyahatte 2 ve 3 yıldızlı oteller tercih edilecektir. Tüm odalarımız 2 kişiliktir. 

Keşfet101 seyahatleri 10-15 kişilik gruplarla yola çıkar ve bu gruplara katılabilmek için gezgin testini çözmeniz gerekir. Detaylı bilgi için bizi arayınız. Keşfet101 havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Keşfet101, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.

R

Dahil Olan Hizmetler

  • Uçak biletleri
  • Konaklama
  • Sabah kahvaltıları
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Tüm transferler
  • Rehberlik hizmetleri
  • Seyahat sigortası
Q

Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra sağlık & iptal sigortası

Bu Seyahat Tam Sana Göre

Filistin – İsrail hayalin şu an parmaklarının ucunda. Senin gibi düşünüp, senin gibi yaşayan gezginlerle hayallerini gerçekleştir. Mülakatımızı geç, kaydını tamamlayıp ödeme planını hazırlayalım. Seyahatine kadar rahat rahat öde.

Kayıt Olİletişim

Sizi Seviyoruz...

Bunca yılda onlarca ülkede, yüzlerce seyahatte iki bini aşkın müşteri. Yol arkadaşı.

Gezginler İçin Gezginler Tarafından Tasarlanan Seyahatler

10 – 15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, single farkı yok, ekstra tur yok… Gezginler için gezginler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar….

Seyahat TakvimiBiz Kimiz?

En Sık İncelenen Turlar

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

13 + 3 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 0850 259 08 28 | +90 537 741 91 92 | info@kesfet101.com