GEZGİN YORUMLARI

9 yılda binlerce müşteri… Yol arkadaşı.

Gettolardan saraylara, tapınaklardan çöllere… Her zaman farklı olanı, en farklı insanlarla keşfetmek istedik. 2015 yılından beri götürdüğümüz her grupta bu güzel ruhlar yolumuzu aydınlatıyor, yolculuğumuza anlam katıyor.

2017 ağustos ayında grupla birlikte Hindistana gittim. Keşfet101 afişlerine odtü kampüsünün her yerinde denk gelebilirsiniz! Yalnız gezmeyince gezmiş gibi hissedemeyen ben bile grup oluşumuzdan hiç bir zaman rahatsızlık duymadım. Yaptıkları mülakat sayesinde geziye gelecek profil zaten belli oluyor, sonrasında bu gruptan da bir şeyler öğrenmek sizin elinizde. Neler yapmak istediğimize her zaman birlikte karar verdik. Yani tur programları gibi saati saatine belli olan bi durum yok. İstediğiniz zaman alternatif programlar üretip farklı şeyler yapabilirsiniz. Hindistan öyle bi ülke ki girmiş olduğunuz tüm beklentilerini hep edilgen olmayı bekleyen insan tembelliğine rağmen karşılayabiliyor. Dostluklar hayat yaşam ölüm ne deneyimlemek isterseniz önünüze sunabileceği bi menüsü var. Maddi olarak sizi zorlamayacak bi ülke. Her zaman genel bir fiyat değeri ve bir de bunun pazarlık yapılmış hali var. Geziyi be kadar ucuza getirebileceğiniz sizin hem pazarlık yeteneğinize hem de sınırlarınızın dışına çıkmanıza kalmış. İnsan bu yolculuğa çıkmadan önce bir sürü soru işretleriyle dolu oluyor. Benim için en büyük sorun tanımadığım insanlarla bir ay kadar bi süre geçirmek olmuştu. Ama gruptan olan kadim dostum esrayı havaalanında tanıdım ?. Hakan ve Yiğit bireysel prensiplerinize her zaman saygı gösteren kişiler olduğu için ufak tefek acabalarınızı direkt olarak onlarla paylaşın.

Nurefşan Yılmaz

Öğrenci, Odtü

Bir hikaye ile başladı Mısır merakım size de özetliyorum kısaca. Musevilik inancına göre Lilith ilk kadın idi. Lilith’in mezarı aynı inanca göre Kızıl Deniz’de. Ve ben burada dalış yapmalıyım dedim Keşfet101 ile tanıştım? İyi ki gitmişim . Sömestr tatili ne yapsam diye düşünmeyin, ben 7 ay takip ettim sonra gidebildim. En sevdiğim şeyler mi? Mısır’daki HER ŞEY! Çöl uçsuz bucaksız, yıldızlar kumlarla aşk yaşamış. Kum Sörfü: yoksa hâlâ denemediniz mi ? 4X4 araç ile safari yaptım bunun için baya dil dökmeniz gerekiyor ? Yüzme bilmeden dalış yaptım Kızıl Deniz’de ağlamaya başladım ilk dalıp çıktığımda ? Mutluluktannn ? Canım rehberimize sarıldım ? Kardeş gibi olmuştuk artık ? DÜŞÜNME ‘BENİ DE YAZ ‘ DEEEE şahane ekip şahane aktiviteler ?s.

Hatice Korkmaz

Öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı

Sömestre tatilini değerlendirmek için araştırmalara başladığımda Facebook’ta gördüm Keşfet101 sayfasını. Fiyatı çok iyi bulduğum için iletişime geçtim.  Sene içinde öyle uzun uzun tatil yapacak vaktimiz olmadığı için sahip olduğumuz zamanları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Keşfet101 de bu noktada güzel bir iş başarıyor. Paket turlarda o ülkede yapabileceğiniz her şey ekstraya girerken Keşfet101 seyahatlerinde o ülkede görülmesi gereken yerler siz daha talep etmeden programa koyulmuş oluyor. Size sadece tadını çıkartmak kalıyor. Bir de program çok dengeli, örmeğin çölde iki gün geçirdikten sonra ayarlanan otelde harika bir masaj yaptırıp, kafa dinleyip,  bütün yorgunluğumuzu atarak Türkiye’ye dönmüştük ?

Sakine Çoban

Öğretim Görevlisi, Marmara Üniversitesi

2016 yaz tatilini değerlendirmek ve çok merak ettiğim Hindistan’ı görmek için araştırmalara başladığım sırada Keşfet101 afişlerini gördüm. İlk dikkatimi çeken paket tur mantığıyla değil, backpacker seyahatler organize ediyor olmalarıydı. Bir de ekip üyelerini mülakatla seçiyor olmaları beni rahatlattı çünkü en büyük korkum 20 günümü kimlerle geçireceğimdi. Bu konudaki titizlikleri beni yakaldı. Sonra seyahat programını incelediğimde Hindistan’ı yaşatmak üzere ince ince çalıştıklarını gördüm. Ara sokaklarda uğranması gereken tatlıcılar bile programdaydı. Son aşamada fiyat konusundaki destekleri de çok değerliydi. Dolar ve Euro bu seviyelerdeyken gezmek imkansız gibi görünüyordu, ama halloldu 🙂

Elif Dölek

Bankacı, Garanti Bankası

2015 yılında Hindistan’a giden ilk ekipteydim. Turlardan hoşlanmıyorum. Öyle oturup günlerce Hindistan’la ilgili araştırma yapacak vaktim de yoktu, dönünce de stajım vardı. İlandaki numarayı aradım belki bir şeyler öğrenirim diye. Hazırladıkları programın esnek oluşuna bayıldım. Yani grup keşfet101 ile kafa kafaya verip rotayı tartışabiliyor eklemeler çıkartamalar yapabiliyordu. Bir de bazı günlere boş vakitler koymuşlardı. Dinlenme veya o şehri yalnız yaşayabilme imkanı da sunuyorlardı. Programda olmasa da görmek istediğiniz bir yer varsa mutlaka bir yolunu bulup ekliyorlar. Ayrıca gidilen şehirlerde önemli bir film vizyona giriyorsa götürüyorlar ya da bir konser varsa. Jaipur’da Rajmandir’de izlediğim filmi asla unutmayacağım .

Chan Ghibli

İşletmeci

Mısır seyehati benim cocukluk Hayalimdi..
Instegramda tesadufen kesfet 101 ile karsilastim hemen bir gorusme yaptık kendi özel elemelerinden gectim ve  2019 ocak ayinda arkadasim ve grubumuz yola ciktik ..
Rehberimiz özge bizi kahirede karsiladi ve maceramiz basladi .. Cok guzel programlanmış bir geziydi baska turlarda göremeyecegim varligindan bile haberdar olmadigim beyaz çöle hayran kaldim .misira giderken en merak ettigim yer piramitlerdi ama donus yolunda ilk üç siram:

1.abu simbel tapinagi, 2 beyaz çöl, 3 piramitler olarak değişti.

Abu simbel tapınağını ilk gördüğüm ani unutamiyorum cok muhtesem bir yerdi. Her ani dolu dolu gecen mısır seyehatim bittiğinde aklimda tek bir sey vardi buraya mutlaka tekrar gelecektim.. 2021 programi  azirlamislar cok güzel secenekler koymuslar mısır icin su pandemi bitsin insallah ikinci kez gidecegim mısıra.. Kesfet 101 benim icin bir seyehat şirketi degil artik  keyifle gezecegim arkadas grubum birlikte saha cok seyahatler yapacagiz insallah . Hakan yiğit  özge ayşe  hepinize selamlar 💖

Fatma Büyük

Emekli Öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı

Binlerce yıllık muazzam güzellikteki tarihi bir yapıyı gördükten hemen sonra tıpkı orayı inşa edenler gibi çölde yıldızların altında uyumak isterseniz, “ben tezatlık severim, çölden sonra dalış yapmak isterim” derseniz, bu da yetmez “dünyanın en tuzlu gölünde oturup gazetemi okuyacağım batmadan” isteğindeyseniz Ürdün turu hepsini ve daha fazlasını size verir. Üstelik tüm bunları inanılmaz keyifli küçük bir grupla, sanki arkadaşlarımla geziyormuşçasına zevkle ve rahatlıkla yaptım. Pandemi sürecinde evlere tıkılmışken içimi ısıtan ve seyahat aşkımı körükleyen harika anılarla döndüm Ürdün’den. Keşfet101 ile keyifle keşfetmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum.

Zeynep Gündoğdu

Hemşire

Geçen yıl Kasım ayında gitmiştim Ürdün’e.Gitmeyi istediğim öncelikli yerlerden olmamasına rağmen tarihleri o dönemime uygun olduğu için seçmiştim aslında.Hem bu nedenle , hem de bir Arap ülkesine ilk kez gideceğim için beklentisiz gittim.Ama bu kadar keyif alacağımı,eğleneceğimi ve etkileneceğimi hiç tahmin edemezdim tabii.Sabah üşüyerek montla yağmur altında Nebu Dağı’ndan kutsal toprakları seyredip, öğlen Lut Gölünde suya batamamanın keyfini yaşamak ilk deneyimdi 😀Ertesi gün çölde olmak, kumun ve gökyüzünün muhteşem renkleri,Bedevi yemekleri, gece koca ateşin başında yabancı birçok gezginle bir arada olmak,gece çölün sessizliğini dinlemek,karanlıktaki sonsuzluk hissi gerçekten büyüleyiciydi.Bence hayatınızda bir çöl deneyimi olmalı diyorum döndükten sonra herkese😀Petra’ya ilk girişte daracık vadiden sonra El- Hazne ,kentin seni içine çeken ihtişamı ve büyüklüğü anlatılmaz, ancak yaşanır😀 Ama kiminle 😉Tur gibi gözüküp, aslında arkadaşlarınla tatile çıkmışsın hissi ile yaklaşan ve 10 kişilik grubumuzu buna göre oluşturan Keşfet101 ile… Rehberimiz canıımm Özge ile tüm gruba bomba ekip diyorum ben😀Ahhh o yediğimiz humuslar, falafeller…Son gece eğlenmeye gittiğimiz Ürdün’ün Bağdat caddesi Rainbow caddesinde çölde tanıştığımız insanlarla karşılaşmak,çöle giderken asker kontrolünde spontane hep bir ağızdan Fatiha suresini okuyup, kontrolsüz geçmek,gecenin bir vakti Amman sokaklarında endişesiz gezmek tam bir ekip ruhuydu 😇Bu keyfi yaşatan Keşfet101 ve tüm ekibe çookkk teşekkürler 🥰

Ayşe Yıldırım

Öğretmen

Hindistan kültürüyle, doğasıyla ve sahip olduğu çeşitliliklerle çoğu insan tarafından merak edilen ama gitmeye cesaret edilmesi kolay olmayan bir ülke olarak bilinir. Pek çok insan böyle bir maceraya tek başına atılmaya cesaret edemeyebilir. Ben de Hindistan’ı merak eden, gezmeye can atan birisi olarak bu çekincelerimi Hindistan’ı Keşfet ekibiyle birlikte aştım. Benim için de Hindistan’ı gezmek, görmek heyecan verici bir deneyimdi. Hindistan’ı Keşfet ekibi ile gidebildiğim için şanslıydım. Bu ekip ile gezmek pek çok açıdan avantajlı oldu. Deneyimlerinizi sizinle aynı hislere sahip gezginlerle paylaşabilmek, yıllarca unutulmayacak anılar biriktirebilmek, gezerken beraber keşfedip zorlandığınız anlarda yardım alabilmek Hindistan deneyimini sizin için güzelleştirirken aynı zamanda kolaylaştıracaktır. Hindistan’a gitme tutkusunu içinizde yaşıyorsanız bu deneyimi unutulmaz kılacak Hindistan’ı Keşfet ekibi içinde yer alma fırsatını kaçırmamanızı öneririm.

Melis Vahap

Öğrenci, Odtü

Şu anda bu siteyi ziyaret ediyorsanız para harcamanın en harika yollarından birine çok yaklaşmışsınız arkadaşlar ? Düşünüyorum da, maddi olan her şey yok olabilir ama anılar asla yok olmaz. Ve hatta o kadar güçlü olurlar ki biz yeni bir şeye başlarken bize varlıkları ile ilham verir, daha büyük bir cesaretle başlamamızı sağlar. Lafı daha fazla uzatmadan size biraz da kendi harika ötesi anılarımdan ve deneyimlerimden bahsedeyim ? Keşfet101 ile tanışmam gerçekten çok rastlantısal bir olaydı ama aynı zamanda o dönemde başıma gelen en tatlı şeylerden biriydi. Ben hep 2 ay kadar Önce Mısır’a gitmeye karar verdim ama tek başıma gitmeye cesaret edemedim. Bir anda sosyal medya sayesinde Keşfet101 ile tanışıp çok kısa bir sürede hayalimi gerçekleştirdim. Cidden rotalarındaki bütün yerleri görmek istiyordum. Programları bana çok uygundu ve açıkçası olabilecek en büyük sıkıntı oraya tanımadığım 10 kişiyle gidiyor olmamdı. Ama bu durum hiç sorun olmamakla birlikte geziden döndükten sonra da görüşmeye devam edeceğim tatlı insanlarla tanışmamı sağladı. Kendinizi bu seyahatte çok özgür hissedeceksiniz. Aswan’da, Luksor’da gördüğünüz tapınaklar karşısında büyülenmiş hissedeceksiniz. Çölde bir çöl tilkisine birkaç metre yakında olmabilmek, bedevilerle dans edebilmek, evrendeki sınırsızlığı o harika yıldızların altında uyurken fark edebilmek… Sokakta dolaşırken bir sokak düğününe denk gelip dahil olabilmek ve delicesine dans edebilmek… Şu an bile yazarken yüz kaslarımı kontrol edemeden gülümsüyorum ? Son olarak şunları söyleyeyim. Bu çocuklar cidden işi biliyorlar. Onlar tüccar değiller ve sizlere en iyi deneyimi yaşatabilmek için çabalıyorlar. Eğer siz de deneyimlere açık biriyseniz harika anılar biriktirerek geri dönersiniz. Hep mutlu olun, özgür olun ve bulunduğunuz anı hissedin arkadaşlar ?

Elçin çildağ

Öğrenci, Gazi Üniversitesi

Öncesi de vardı elbet ama net olarak bir tarih verecek olursam Tutenstein izlediğim dönemden beri en çok nereyi görmek istyorsun sorusuna cevabım Mısır, en çok gerçekleştirmeyi istediğin hayalin sorusuna cevabım da Mısır’ı görmekti. Sadece piramitleri ve Nil’i değil, mitlerinden, tapınaklarına,yemeklerine ve ısrarlı sokak satcılarına kadar kısacası her şeyini aşırı merak ediyordum. Tatlilerini elit bir Avrupa ülkesinde değerlendirmek isteyen arkadaşlarımdan kendime yancı çıkaramayıp ümitlerimi tükettiğim bir anda Keşfet101’in afişi gerçekten günüme Ra gibi doğmuştu. Tabii ki “Selam anne, ben hiç tanımadığım on kişiyle Mısır’a gidiyorum, iki günde bir şehir değiştirip, safariden sonra da çölde uyuyacağımi diyerek izin koparmamın pek kolay olduğunu söyleyemem ama gerçekten istediğim her ne varsa yapmak için bundan daha iyi bir frsat olamazdı. Ekibimiz çok uyumlu ve organizeydi. Hiçbir aksama yaşamadığımız için programımıza fazladan etkinlikler de ekleyebiliyorduk. Bir de sizinle hep fotoğraf çektirmek isteyen birileri olduğundan ünlü gibi hissetmek de cabası. Tam olarak hayallerimdeki Mısırgezisiydi, muhtemelen tek kötü yanı diğer gezilerimden beklentlerimi arşa çıkarması ?

Gonca Kahraman

Öğrenci, Hacettepe Üniversitesi

Kesfet101 ekibiyle yaptığım Fas gezisi sayesinde Afrika kıtasındaki bir ülkeyi ilk kez görme fırsatı buldum. İhtişamlı Marakeş Saraylarını görmek, daracık Fes sokaklarında yürümek, masmavi bir şehir olan Şafşavan’da dolaşmak bambaşka bir dünyada olma hissi veren çok farklı ve güzel bir deneyimdi. Gezinin benim için en etkileyici kısımlarından biri de çöl deneyimi oldu. Develerle yaptığımız safarinin ardından çölde gece yıldızları izlemekten çok keyif aldım. Gezi grubu çok kalabalık olmadığı için tur gezisinden çok arkadaş grubumuzla geziyor gibiydik ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Rehberimiz her durumla baş edebilen, güleryüzlü kesinlikle muhteşem biriydi. Çok keyifli geçen Fas gezisinin ardından aynı ekiple Hindistan gezisine de katıldım. İleride yeni ülkeleri de Keşfet101 ekibi ile keşfetmeyi planlıyorum. 😊

Neslihan Alan

Öğretim Görevlisi, İstanbul Üniversitesi

Önce Mısıra gittik 2018’de. Sonra Ürdün’e gittik Keşfet101’le. Hindistan gezisini çok istiyordum, kime gidelim desem gülerek yanımdan uzaklaşıyordu 🙂 tek başıma gözüm kesmiyor, derken keşfet 101’le tanıştım. yolculuğumuz Hakan eşliğinde güzel bir grupla başladı. öncesinde vizeden bilgilendirmeye hep yanımdaydı keşfet101. O nasıl şaşılası bir ülke!!!
İnsanların yaşayışı, inançları, hijyensizliği, mimarisi, tarihi, tanrılarının bolluğu, ritüelleri, rikşaları, trenleri, yollarda inekleri maymunları…. Ama gerçekten hoş görülü insanları, o çaresizlik içinde olan insanların mutluluğu, maddi anlamda hiçbir şeye ihtiyaç duymadan yaşayabilen sadu’ları, kast sisteminin hala var olabilmesi, kültürlerinden taviz vermeden farklı yaşam tarzları… Büyük şehirlerde curcunalı hayat akışı, bildiğin kaos!!! Bu kaosu mutlaka herkesin deneyimlemesi gerek… Hakan’ın rehberliğinde tamamladığımız Hindistan gezisi çok şey katıyor insana. kültürü özümsemiş, inançlarını anlayabilmiş (ki aktarabildi bize) her türlü isteğimizi, sıkıntımızı gidermek için çabası, ki pandeminin başında oralarda olmanın gerginliğini bize hissettirmeyen kendisine ve İstanbul’daki ekibine teşekkürler 🙏 Zorlayıcı olduğu kadar keyif veren, hayata farklı bir pencereden baktıran! Gidilesi görülesi ülke İndia…

Erkan Öztürk

Yatırımcı

Ürdün/Jordan benim yalnız başıma ilk yurt dışı seyahatim. Başlarda biraz tedirgin olsam da turun ilk anlarından itibaren inanılmaz eğlendim, sanki uzun zamandır tanıdıgım arkadaşlarımla eğleniyormuşum gibi güzel zamanlar geçirdim.Petra antikkenti ,lut gölü,nebo dağı,Akabe, Kızıldeniz, citadel müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Ürdün yemekleri bize çok da yabancı değil. Ürdün beklentimin üzerinde bir gezi oldu. Özellikle Ürdün hakkında önyargılı olanlara şiddetle tavsiye ederim. İyi ki @kesfet101 ile bu yolculuğa çıktım. Size ilk önce mülakat yapıyorlar geçebilirseniz sizinle iletişime geçiyorlar. Ben dolu dolu ve çok eğlenceli 5 gün geçirdim. Özellikle de tur rehberimiz @ozgeozal sonsuz teşekkürler. iyi ki @kesfet101 i seçmişim.

Deniz Türken

Öğretmen

BİZİ SEVDİYSEN MESAJ BIRAK!