HİNDİSTAN VİZESİ

Uygun Fiyat - Hızlı Servis - 7 / 24 Vize Danışmanlığı - Şeffaf Süreç Yönetimi

Hindistan vizesi süreci nasıl işler? Hindistan vizesi nasıl alınır? Kaç günde çıkar? Hindistan vizesi ücreti ne kadar? Hindistan vizesi başvuru merkezleri neresi? Tüm sorularınızın cevapları için yazımıza göz atın.

HİNDİSTAN VİZESİ

Hindistan’a giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları Hindistan Vizesi almak durumundadır. Vize başvuruları Hindistan Konsolosluğu tarafından randevu ile alınmaktadır. Randevular haftaiçi 09.00-12.00 arasında verilmektedir. İkamet ettiğiniz adrese göre İstanbul veya Ankara’dan randevuya katılabilirsiniz.

HİNDİSTAN VİZESİ BAŞVURU FORMU

https://indianvisaonline.gov.in/ adresi üzerinden online form doldurmalı ve randevu almalısınız.

Formu doldurma yönergesi için tıklayınız: Hindistan Vizesi Başvurusu Yönlendirme 

MÜLAKAT VAR MI?

Hindistan vizesi için mülakata girmezsiniz. Evraklarınızı verip, ödemenizi yapıp çıkarsınız.

HİNDİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Aynı gün içinde çıkar. Hindistan turistik vizeniz randevu esnasında sonuçlanır ve size bir fiş verilir. Bu fiş ile aynı gün 17.00-17.30 saatleri arasında pasaportunuzu vizeniz ile teslim alırsınız. Size verilen fiş ile sizin yerinize bir başkası da pasaportunuzu teslim alabilir.

Hindistan Ekibimiz, 2019, Agra.

HİNDİSTAN VİZESİ ÜCRETİ

Vize ücreti 103 USD. Randevu esnasında nakit olarak ödenir. Ödeme yapacağınız dolarlar yeni olmalıdır, döviz alırken belirtin. 3 USD ayrıca bozuk olarak verilmelidir, kasada para üstü olmayabiliyor.

KEŞFET101 - HİNDİSTAN VİZESİ DANIŞMANLIK ÜCRETİ

Hindistan Vizesi danışmanlık ücretimiz 20 USD’dir.

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Online başvuru formunun doldurulması
 • 7 / 24 Vize danışmanlığı
 • Evrak toplanması
 • Dilekçelerin yazılması (Türkçe & İngilizce)
 • Otel ve uçak rezervasyonları (Ücretleri size fatura edilir.)
 • Kargo ücretleri
 • Başvuru sonrası vize süreci takibi

Keşfet101’in Hindistan seyahatine katılan gezginler bu hizmetten ücretsiz faydalanırlar.

Danışmanlık Hizmeti Al

Bizi Ara

Hindistan Seyahatlerimizi İncele

 

HİNDİSTAN VİZESİ BAŞVURU MERKEZLERİ

Bursa, Çanakkale, Aydın, Balıkesir, Denizli, Edirne, Kocaeli, Manisa, Muğla, İstanbul, Kırklareli, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ illerinde ikamet edenler İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’nda başvuru yapabilir. Diğer şehirler, Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda başvuruya girebilir.

HİNDİSTAN VİZESİ EVRAKLARI

 • Pasaport (Vize başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalı ve en az 2 sayfa bol olmalıdır). Pasaportun ilk 2 sayfasının ve işlenmiş sayfalarının fotokopileri.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgah belgesi (E-devlet üzerinden barkodlu belge alabilirsiniz.)
 • Biyometrik fotoğraf (1 adet, 5 x 5  ölçüsünde)
 • İngilizce doldurulmuş online başvuru formu (Forma, beyaz fonda çekilmiş yüzünüzün ve kulaklarınızın net göründüğü bir fotoğraf eklenmeli, aksi halde randevu alınanamaktadır.)
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 •  Hesap Dökümü (Güncel, 3 aylık kaşeli ve imzalı Banka hesap dökümü ve bankanın imza sirküleri. Hindistan’da kalacağınız her hafta için en az 15.000 TL bakiye göstermelisiniz.)
 • 18 yaş altı başvuru sahipleri için noter onaylı muvafakatname. Eğer ebeveynlerin ikisi de çocuk ile seyahat ediyorsa muvafakatname gerekmez. Eğer ebeveynlerden biri ile seyahat ediyorsa, seyahat etmeyenden muvafakatname alınması gerekir.
 • Öğrenci belgesi (öğrenci iseniz)
 • Görev tanım yazısı (Çalıştığınız iş yerinden alınmış, antetli kağıtta, kaşeli imzalı olmalıdır. Bu yazıda seyahat süresince izinli olduğunuz ve seyahat bitiminde görevinize devam edeceğiniz yazılı olmalıdır.)

 

HİNDİSTAN'I KEŞFET

Bu sıradan bir Hindistan Turu değildir. Paket tur hiç değildir. Keşfet101, medeniyetin filizlendiği topraklara 10 kişilik gruplarla seyahatler organize eder. Doğası gereği yorucu, eğlenceli, ilim ve sanat dolu programları, aktivitelerle birleştirerek gezdirir.

İncele

GEZGİN YORUMLARI

Ben Hindistan’ı merak eden, gezmeye can atan birisi olarak bu çekincelerimi Hindistan’ı Keşfet ekibiyle birlikte aştım. Benim için de Hindistan’ı gezmek, görmek heyecan verici bir deneyimdi. Hindistan’ı Keşfet ekibi ile gidebildiğim için şanslıydım. Bu ekip ile gezmek pek çok açıdan avantajlı oldu. Deneyimlerinizi sizinle aynı hislere sahip gezginlerle paylaşabilmek, yıllarca unutulmayacak anılar biriktirebilmek, gezerken beraber keşfedip zorlandığınız anlarda yardım alabilmek Hindistan deneyimini sizin için güzelleştirirken aynı zamanda kolaylaştıracaktır. Hindistan’a gitme tutkusunu içinizde yaşıyorsanız bu deneyimi unutulmaz kılacak kEŞFET101 ekibinde yer alma fırsatını kaçırmayın.

Melis Vahap, Öğrenci

2016 yaz tatilini değerlendirmek ve çok merak ettiğim Hindistan’ı görmek için araştırmalara başladığım sırada Keşfet101 afişlerini gördüm. İlk dikkatimi çeken paket tur mantığıyla değil, backpacker seyahatler organize ediyor olmalarıydı. Bir de ekip üyelerini mülakatla seçiyor olmaları beni rahatlattı çünkü en büyük korkum 20 günümü kimlerle geçireceğimdi. Bu konudaki titizlikleri beni yakaldı. Sonra seyahat programını incelediğimde Hindistan’ı yaşatmak üzere ince ince çalıştıklarını gördüm. Ara sokaklarda uğranması gereken tatlıcılar bile programdaydı. Son aşamada fiyat konusundaki destekleri de çok değerliydi. Dolar ve Euro bu seviyelerdeyken gezmek imkansız gibi görünüyordu, ama halloldu ?

Elif Dölek, bankacı

POPÜLER SEYAHATLER

Keşfet101, medeniyetin filizlendiği topraklara 10 kişilik gruplarla seyahatler organize eder. Doğası gereği yorucu, eğlenceli, ilim ve sanat dolu programları, aktivitelerle birleştirerek gezdirir.

THY ile Vietnam - Kamboçya - Tayland Turu

Ürdün'ü Keşfet - Petra Antik Kenti Turu

Çöl Deneyimi & Atlas Dağları - Fas Turu

SAYFA HARİTASI