İRAN TURLARI

Bu sıradan bir İran Turu değildir. Paket tur hiç değildir. Keşfet101, medeniyetin filizlendiği topraklara 10 – 15 kişilik gruplarla seyahatler organize eder. Doğası gereği yorucu, eğlenceli, ilim ve sanat dolu programları, aktivitelerle birleştirerek gezdirir.

 • 13 Mart – 23 Mart 2024 Nevruz
 • 5 Nisan – 14 Nisan 2024 Ramazan

 • 17 Mayıs – 27 Mayıs 2024 

 • 14 Haziran – 23 Haziran 2024 Kurban

 • 9 Temmuz – 19 Temmuz 2024 Aşure

 • 19 Eylül – 29 Eylül 2024
 • 17 Ekim – 27 Ekim 2024
 • 8 Kasım – 17 Kasım 2024

 

  Bizimle Gel!

  • 10 – 15 kişilik gruplar
  • İstanbul’dan direkt uçuş
  • 4 yıldızlı oteller
  • Ekstra tur yok
  • Vade farksız ödeme imkanı

  Bizden Biri Ol!

  Keşfet101 seyahatlerine katılan gezginler, tüm seyahatlerimiz için %5 indirim kazanır.

  misir-giza-piramitleri-ve-sekiz-insan

  9 gece – 10 gün / 1250 USD

  Butik İran Turu

  Tahran – Şiraz – Yazd – Varzaneh Çölü – Isfahan – Persepolis – Abyaneh Köyü –  Kaşan – Kum

  Uzman rehberler eşliğinde, 15 kafadar gezgin ile, şiirin doğduğu toprakları, Acem diyarını, İran’ı Keşfet. Pers İmparatorluğu’nun kadim şehirlerini doğru sırayla gez. 

  yezd-yazd-iran-gezi-rehberi-destinasyonu

  9 gece – 10 gün / 1250 USD

  Nevruz’da İran Turu

  Tahran – Şiraz – Yazd – Varzaneh Çölü – Isfahan – Persepolis – Abyaneh Köyü –  Kaşan – Kum

  Nevruz sevincinin sokaklarda gezindiği tarihte İran’ı keşfetmek ister misin? Bu seyahat, halkın arasına karışmaktan keyif alan gezginler için hazırlanmıştır.  Erken değil, hemen kaydol.

  iran-persepolis-antik-kenti

  7 Gece – 8 Gün / 1250 USD

  Ramazan Bayramı İran Turu

  Tahran – Şiraz – Yazd – Isfahan – Persepolis – Abyaneh Köyü –  Kaşan – Kum

  Kontenjanımız 15 gezgin ile sınırlıdır. Gettolardan saraylara, tapınaklardan çöllere. İran’ı turist gibi değil, uzman rehberler ile, gezgin gibi köşe bucak keşfetmek istiyorsan, detaylı bilgi almak için hemen bizi ara.

  iran-sokaklari-ve-iki-kadin

  7 Gece – 8 Gün / 1250 USD

  Kurban Bayramı İran Turu

  Tahran – Şiraz – Yazd – Isfahan – Persepolis – Abyaneh Köyü –  Kaşan – Kum

  Kontenjanımız 15 gezgin ile sınırlıdır. Gettolardan saraylara, tapınaklardan çöllere. İran’ı turist gibi değil, uzman rehberler ile, gezgin gibi köşe bucak keşfetmek istiyorsan, detaylı bilgi almak için hemen bizi ara.

  Sık Sorulan Sorular

  İran'a vize var mı?

  İran’a vize yoktur. İki ülke arasındaki protokol gereği, havayolu ile İran’a girildiğinde Türk pasaportlarına giriş – çıkış damgası vurulmaz. bu yüzden İran turumuza katıldığınızda Amerika ve Schengen vize başvurularınızı etkilemez. Kesin bilgidir. Hepimiz İran’a gittik, Amerika vizemiz de var, Schengen vizemiz de…

  Ekipler Kaç Kişilik?

  Tüm ekiplerimiz 15 gezginden oluşmaktadır. Ayrıca seyahatimize katılmak için başvuran tüm gezginler, bizim gezgin testi dediğimiz bir test çözdükten sonra ekiplerimize dahil edilir. Amacımız kafa dengi gezginleri bir araya getirmek.

  Ekstra Tur Var Mı?

  Seyahatlerimizde ekstra tur yoktur. Tüm aktiviteler, müze ve ören yeri giriş ücretleri fiyatımıza dahildir. 

  Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemelerinizi seyahatinize kadar taksitlendirebiliriz. Örneğin 3 ay sonraki seyahati seçerseniz o aya kadar bölebiliriz. İlk taksit olarak ödemenin %30’unu talep ediyoruz, kalan tutarı da seyahatinize kadar taksitlendiriyoruz.

  Ödemelerinizi döviz cinsinden saklıyoruz, bu sayede bir iptal veya değişiklik durumunda kurdan para kaybetmeden, o günkü kurdan iade alabiliyorsunuz.  

  Kredi kartı ile ödeme de mümkün, size bir ödeme linki gönderiyoruz, tüm kartlardan ödeme yapabiliyorsunuz. 

  Single Farkı Var mı?

  Tek başına katılan gezginlerden ekstra ücret alınmamaktır. Otellerimizde tüm odalarımız iki kişiliktir. Eşleştirme yapılarak gezginlerin konaklaması sağlanır. Ekstra ücret ödeyerek tek başına kalmak isteyen gezginlere de ücreti mukabilinde hizmet verilebilmektedir. 

  İptal ve İade Koşulları Nasıl?

  Seyahat sözleşmemizde bu konu yer alıyor. Tüm gezginlerimizin, seyahatten 30 gün öncesine kadar koşulsuz ve şartsız iptal ve değişiklik hakkı bulunuyor. Tarih yaklaştığında, genellikle uçak biletleri için bir kesinti yapmak durumunda kalıyoruz, bu kesinti tutarını da hava yolları belirliyor. 

  Deprem, pandemi, savaş gibi (Allah korusun.) durumlar mücbir sebeptir. Bu tarz durumlarda (Hava yollarının da onayı ile) yine iptal ve iade hakkımız oluyor. Kesinti yapmadan iade yapabiliiyoruz.

  İran Turu İçin yanımıza ne Kadar Para Alalım?

  İran seyahatlerimizde sadece beş öğle ve beş akşam yemeği fiyatımıza dahil değildir. Geri kalan her şey fiyatımıza dahildir. bu yüzden seyahatin tümü için yanınızda 80 – 100 USD bulunması yeterlidir.

  Euro veya USD ile İran’a gelebilirsiniz, Tahran’da hep birlikte, rehberlerimizin eşliğinde yüksek kurdan para çevireceğiz.

  İran'da Ne Giyelim?

  İran’da kadın gezginler başını örtmelidir. Bir şal, şapka, bandana bile yeterlidir. Yeter ki başınızın üstünde, saçlarınızın belli bir ölçüye kadar örtecek bir şey olsun. Pek tabii ayak bileklerimize kadar uzanan bol bir pantolon ve etek, dirseklerimizin altına kadar uzanan bir t-shirt veya gömlek de giyilmeli. Erkek gezginler de yine dizlerini ve dirseklerini örtecek kadar uzun kuyafetler tercih etmelidir. İklim ile ilgili değişkenlere de hazırlıklık programlarımızda detaylıca yer verdik.

  Keşfet101 Kimdir?

  Keşfet101, 2016 yılında kurulmuş, Happy Joruney Turizm adıyla Tursab’a kayıtlı bir seyahat acentasıdır. Tursab numaramız 9787’dir.  Tatil Fırsatım ve Nefes Healthcare isimli iki girişimimiz daha var, sizleri gururlandırmak için çok çalışıyoruz. 

  Hayat Kısa, Gruplar Doluyor!

  “Yolculuk, önce seni sözsüz bırakır, sonra da iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür.”

  15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, ekstra tur yok.  Gezginler için gezginler rehberler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar… Hazırsan başvur, soruların varsa bizi ara.

  Telefon

  +90 530 030 78 50

  Santral

  0850 259 08 28

  Adres

  Şehit Muhtar Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No:8, Kat:4, Beyoğlu, İstanbul

  E-posta

  info@kesfet101.com

  Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

  14 + 14 =