İSRAİL'İ KEŞFET

15 KİŞİLİK EKİP | SINGLE FARKI YOK | VADE FARKSIZ TAKSİTLENDİRME | 2 - 3 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA | KOLAY VİZE | UZMAN REHBERLİK

Kudüs – Beytüllahim – El Halil – Eriha – Nablus – Nasıra – Tiberya – Hayfa – Akka – Tel Aviv/Yafa

18 – 24 Ocak 2020 – 2021 Sömestr – Erken Rezervasyon – 1300 $

 

 

 

Dinlerin merkezi, kutsal topraklar… İsrail Turumuzda öne çıkanlar:

Mescid-i Aksa Ziyareti

Lut Gölü'nde Plaj Keyfi

Hz. İsa'nın Kasabası Nasıra

Tel Aviv'de Deniz & Kum & Güneş

İSRAİL TURU PROGRAMI

1. Gün KUDÜS

Zeytindağı’na çıkıp Kudüs’ü yukarıdan izleyip, şehir ve yapıları hakkında bilgilendikten sonra artık şehre doğru harekete geçiyoruz ama hemen değil. Yavaşça aşağıya doğru süzülüp, milyon dolarlık Yahudi mezarlıklarından geçip, Hristiyan inancına göre Romalıların Hz. İsa’yı yakaladıkları Getsemani bahçesine geçiyoruz. Burada Hz. İsa ile yaşıt zeytinağaçlarını geçerek, Fransisken tarikatı tarafından yaptırılan Tüm Milletler Kilisesi’ne geçiyoruz. Altımızda Kidron vadisi, Hz. Meryem’in kabir kilisesi, yukarıda ise Kudüs’ün en eski Müslüman mezarlığı olan Rahmet mezarlığı içerisinde, Hz. Ömer döneminde buraya gelmiş iki sahabinin kabirlerini ziyaret ediyoruz.

Hz. İsa’nın çile yolu, Ağlama Duvarı, Ermeni mahallesi, Hz. Davut türbesi, Kıyamet Kilisesi gibi içiçe geçmiş onlarca yapının içlerinden geçerek Mescidi Aksa’ya varıyoruz. 144 dönümlük alanın içerisindeki Kubbetüssahra, Kıble Mescidi, Mervan ve Kadim mescitler gibi yapıları da ziyaret edip, Aksa’daki turumuzu tamamlıyoruz.

2. Gün BEYTÜLLAHİM - HALİL | HEBRON

Burada Hz. İsa’nın doğduğuna inanılan mağarayı ve üzerine inşa edilmiş olan Ermeni kilisesini (Doğuş Kilisesi) ziyaret ediyoruz. Beytüllahim kenti Arap-Hristiyanların yoğunlukta yaşadığı, Filistin’in önemli kentlerinden birisidir.

Beytüllahim’den sonra güneye doğru devam ederek El-Halil şehrine geçiyoruz. Burada Hz. İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf, Sare, Refika ve Lahika hazretlerinin kabirlerinin de bulunduğu Harem-i İbrahim ziyaret ediyoruz. (İsteğe göre yemek lokal bir Filistinlinin evinde alınabilir.) Devamında Halil şehrinin çarşı pazarlarında kaybolabiliriz.

 

3. Gün ERİHA - LUT GÖLÜ

Sırada ise Eriha var, ortadoğuya gelip de çöl görmemek olur mu? Çöl olmasının yanısıra dünyanın da en eski ve en alçak rakımlı şehridir. Önce İsrail kültürel miras listesinde çok önemli bir yerde bulunan Masada’ya çıkıyoruz. Lut gölünün kenarına kadar gidip, batmanın imkansız olduğu, suyun içinde oturarak gazete okumanın dahi mümkün olduğu, dünyanın en tuzlu suyuna giriyoruz. Artık çıkma vakti. Eriha şehir merkezini ve Hz. İsa’nın inzivaya çekildiğine inanılan Tecrübe Manastırı’nı da görüp tekrar dönüş yoluna geçiyoruz. Akşama kadar serbest zaman, devamında Batı Kudüs’te yürüyüş turu.

4. Gün NABLUS - NASIRA - TİBERYA

Bu kez rotamızda farklı bir destinasyon olacak, Nablus. Künefenin ana vatanı olan, Osmanlı eserleriyle bezeli saygın bir Ortadoğu şehri. Ortadoğu’nun süslü gelini lakabıyla anılan bu şehirde farklı bir topluluk olan Samirileri ve onların kutsal dağı olan Gerizim dağını da ziyaret ediyoruz. Samiriler, Hz. Harun’un soyundan gelen, kendilerini gerçek Musevi olarak gören ve kutsal yer olarak Kudüs’ü değil Nablus’u savunan sayıları az dini bir topluluktur.
Akabinde kuzeye doğru devam edip Hz. İsa’nın çocukluğunu geçirdiği Nasıra şehrine varıyoruz. Kısa bir turun ardından artık doğuya, ismini imparator Tiberius’tan alan Tiberya nehrine doğru ilerliyoruz.

5. Gün TİBERYA - CAPERNAUM - AKKA - HAYFA

Tiberiye: Hz. İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerin yaşandığı Capernaum Antik Roma Şehri. Sinagog ve ilk havari Petrus’un evi. Hz İsa’nın havarilerine vaazlarını verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi”. İsa Tekne Müzesi. Tiberiye Gölü’nde tekne gezisi burada göreceğimiz eserler arasında. Buradan sonra istikametimiz batıya, Akka şehrine doğru olacak. da Akka Kalesi, Napolyon’a karşı şehri müdafaa eden Cezzar Ahmet Paşa’nın kendi ismiyle yaptırdığı külliyesini ve Han el-Umdan’ı görüp, kendisine hayran bıraktıran bu şehrin sokaklarına karışıyoruz. Ve güneye, Hayfa’ya. Hayfa, özellikle Bahai ve Dürziler için önemli bir kent. Burada Bahai bahçelerini, tapınağını, Karmel tepesini ve Karmelite manastırını ziyaret ediyoruz.

6 Gün TEL AVİV

Yafa’ya geçip Osmanlıdan kalan tarihi eserleri, kadim şehri görüyoruz. Yafa saat kulesi Mahmudiye camii, Bahr cami Osmanlı valilik sarayı ve Akdeniz. Ardından Tel Aviv’in merkezinde turlayıp Carmel Market’e gidip, uçağın saatine göre dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a hoşgeldiniz. 

R

Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak biletleri
 • Konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tüm transferler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası
Q

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra sağlık & iptal sigortası

İLETİŞİM

Aşağıdaki formu doldur, seni hemen arayalım.

2 + 2 =

İletişim Bilgilerimiz

 • Telefon: 444 4 102
 • GSM / WhatsApp: +90 ( 530 ) 030 78 50
 • e-posta: info@kesfet101.com
 • Adres: Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih / İSTANBUL