KÜBA'YI KEŞFET

Bu seyahat programı, Küba’yı karış karış gezmek isteyen gezginler için hazırlandı. Casa Particular’da konakladığımız, sokaklarını, çarşılarını adım adım gezdiğimiz, yerlisiyle birlikte yemek yediğimiz bir seyahat… Aynen, işte böyle gezilir diyorsan programımızı incele.

Yüksek tempolu Küba seyahatimizin sonuna senin için bir de deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabileceğin bir gün koyduk. Varadero’da tatil bizim de hakkımız!

 • 1 -11 Kasım 2023
 • 25 Aralık – 3 Ocak 2024 | Yılbaşı

 

Küba’yı Keşfet

 • 10 – 15 Kişilik Gruplar
 • Casa Particular Konaklama
 • Single Farkı Yok
 • Ekstra Tur Yok
 • Vade Farksız Ödeme İmkanı

Bizden Biri Ol

Keşfet101 seyahatlerine katılan gezginler, tüm seyahatlerimiz için %5 indirim kazanır.

Küba Seyahat Programı

1. Gün Havana 24 Nisan

02:10 – 07:45 İstanbul – Havana uçuşu.

07:45 Konaklayacağımız evlere yerleştikten sonra biraz dinlenip Havana sokaklarına çıkacağız. Kısa bir şehir turunun ardından güzel bir mekanda akşam yemeğimizi alıp dinlenmeye çekiliyoruz.

2. Gün Havana - Domuzlar Körfezi - Cienfuegos 25 Nisan

 • Kahvaltıdan sonra ilk durağımız Domuzlar Körfezi olacak. Burası, Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkarma yaptığı Praya Giron olarak da biliniyor.
 • Timsah çiftliğinde vereceğimiz öğle molasında dileyenler timsah veya geyik eti deneyebilirler.
 • Öğleden sonra rotamızı kolonyal mimarinin çok özel örneklerini barındıran Cienfuegos’a çeviriyor ve Karayipler sahiline geçiyoruz. Küba Devrimi’nin de ilk destekçilerinden olan bu şehir Batista güçleri tarafından zamanında çok ağır baskılara uğramıştır.
 • Güne bir başka sahil kasabası olan Trinidad ile devam edeceğiz. Kristof Kolomb’un ayak bastığı ilk şehir olarak da bilinen Trinidad, aynı zamanda Küba’nın eğlence başkenti! Sokaklarda halktan salsa yapmayı öğrenecek ve kendimizi cıvıl cıvıl sosyal hayata bırakacağız.

3. Gün Trinidad - Ancon Plajı 26 Nisan

 • Kahvaltının ardından serbest zaman. Karayipler’in en ünlü plajlarından biri olan Ancon’da tropikal iklimin tadını çıkaracağız. Dileyenler şehirde kalarak vakit geçirebilirler.

4. Gün Trinidad - Santa Clara - Havana 27 Nisan

 • Sabah kahvaltı sonrası, rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz.Önce yolumuzun üzerindeki Iznaga Kulesi’ni gördükten sonra bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devriminen önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararakele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz.Öğle yemeğimizi Santa Clara’da açık büfe olarakalıyoruz.Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.

5. Gün Havana - Vinales - Pinar Del Rio – Cuavel Del İndio 28 Nisan

 • Sabah Havana’dan ayrıldıktan sonra Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü Vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz.
 • İsteyen arkadaşlarımızla ata binerek çevreyi gezeceğiz. Ata binmek istemeyenler keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirler. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmini, Mural de la Prehistoria’yı gördükten sonra konaklama için Vinales’e döneceğiz.

6. Gün Vinales 29 Nisan

 • Serbest zaman. Dileyenler ile bisiklet turuna çıkacak ve kahve tadımına gideceğiz.

7. Gün Vinales - Las Terrazas - Artemisa 30 Nisan

 • Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuğun ardından ilk durağımız devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti olan Las Terrazas. Burada dileyenler gölde yüzebilir, dileyenler ise ormanda yürüyüş yapabilir.
 • Havana’ya devam etmeden önce yol üzerinde Artemisa şehrini görüyoruz.

8. Gün Havana 1 Mayıs

 • Kahvaltının ardından 1 Mayıs kutlamaları için Devrim Meydanı’na iniyoruz. Kutlamaların ardından tüm gün serbest zaman.

9. Gün Havana - Cojimar - Varadero 2 Mayıs

 • Küba’nın oteller bölgesine, Varadero’ya yola çıkıyoruz, yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Burada sahil-kum-güneş tatili yapacak, dönüşte de Ernest Hemingway’in İhtiyar Balıkçı ve Deniz romanını yazdığı Cojimar köyünü ziyaret edeceğiz.
 • Havana’nın gece eğlenceleri ile Küba’ya veda ediyoruz.

10. Gün Havana - İstanbul 3 Mayıs

 • Eve dönme vakti… THY direkt uçuşumuz ile rotamızı İstanbul’a çeviriyoruz.
Uçuş Bilgileri

24 Nisan – İstanbul Yeni Havalimanı – 02:10 07:45

3 Mayıs – İstanbul Yeni Havalimanı – 09:10 08:30

Otel Bilgileri

Havana, Gracelia’s House

Trinidad, Hostel Familia Yamile Alejo

Vinales, Villa Basita

Önemli Notlar

Keşfet101 seyahatleri 10 – 15 kişilik gruplarla yola çıkar ve bu gruplara katılabilmek için gezgin testini çözmeniz gerekir. Detaylı bilgi için bizi arayınız. Keşfet101 havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Keşfet101, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.

R

Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Konaklama – Casa Particular
 • Kahvaltı
 • Müze ve tapınak giriş ücretleri
 • Şehiriçi taksi & tren masrafları
 • Türk ekip lideri & koordinatör
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
Q

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra öğün ve tadımlar
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Küba Vizesi (50 EUR)

SIK SORULAN SORULAR

Seyahatimizle ilgili detaylıca bilgilendirilmek için bizi arayabilirsiniz. Öncesinde, ipucu olsun diye, sizden önceki gezginlerimizin sordukları soruları derledik.

Ekipler Kaç Kişilik?

Tüm ekiplerimiz 15 gezginden oluşmaktadır. Ayrıca seyahatimize katılmak için başvuran tüm gezginler, bizim gezgin testi dediğimiz bir test çözdükten sonra ekiplerimize dahil edilir. Amacımız kafa dengi gezginleri bir araya getirmek.

Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

Ödemelerinizi seyahatinize kadar taksitlendirebiliriz. Örneğin 3 ay sonraki seyahati seçerseniz o aya kadar bölebiliriz. İlk taksit olarak ödemenin %30’unu talep ediyoruz, kalan tutarı bölümlendiriyoruz. 

Kredi kartı ile ödeme de mümkün, size bir ödeme linki gönderiyoruz, tüm kartlardan ödeme yapabiliyorsunuz. 

Single Farkı Var mı?

Tek başına katılan gezginlerden ekstra ücret alınmamaktır. Otellerimizde tüm odalarımız iki kişiliktir. Eşleştirme yapılarak gezginlerin konaklaması sağlanır. Ekstra ücret ödeyerek tek başına kalmak isteyen gezginlere de ücreti mukabilinde hizmet verilebilmektedir. 

Ekstra Tur Var Mı?

Seyahatlerimizde ekstra tur yoktur. Tüm aktiviteler, müze ve ören yeri giriş ücretleri fiyatımıza dahildir. 

Küba Turu İçin Yanımıza Ne Kadar Alalım?

Küba turumuza katılan gezginlerin ortalama harcaması yeme-içme ve hediyelikler dahil 300 USD civarındadır. Kredi kartlarını sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Küba Vizesi Almak Kolay Mı?

Evet, kolayca vize alabilirsiniz. Vizeniz 3 iş günü içinde sonuçlanır ve pasaporta damga basılmaz. Bu sebeple başka ülkelere girişte sorun yaşamazsınız.

Küba'da Ne Giyelim?

Bu sorunun cevabı iklime göre değişiyor. Bu yüzden, kayıt esnasında, seçtiğiniz tarihe göre size bir hazırlık rehberi göndereceğiz. Bu rehberde Küba seyahatinize hazırlanırken aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları olacak. Aynı zamanda seyahat öncesinde de sizi arayıp hazırlıklarınızı kontrol edeceğiz ve yardımcı olacağız. 

HAYAT KISA EKİPLER DOLUYOR!

15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, ekstra tur yok… Gezginler için gezginler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar… Hazırsan başvur, soruların varsa bizi ara.

BAŞVURBİZİ ARA

SİZİ ÖZLEDİK

Bunca yılda onlarca ülkede, yüzlerce seyahatte iki bini aşkın müşteri. Yol arkadaşı.

Kesfet101 ekibiyle yaptığım Fas gezisi sayesinde Afrika kıtasındaki bir ülkeyi ilk kez görme fırsatı buldum.  Gezinin benim için en etkileyici kısımlarından biri de çöl deneyimi oldu. Develerle yaptığımız safarinin ardından çölde gece yıldızları izlemekten çok keyif aldım. Ekiplere az sayıda kişi aldıkları için, bir de single farkı olmadığı için tercih etmiştim. Grup kalabalık olmadığı için tur gezisinden çok arkadaş grubumuzla geziyor gibiydik ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Çok keyifli geçen Fas gezisinin ardından aynı ekiple Hindistan gezisine de katıldım. Tur gibi olmayışı, ekonomik oluşu hep artı. İleride yeni ülkeleri de Keşfet101 ekibi ile keşfetmeyi planlıyorum. 😊 Takipteyim sizi dostlar. 🙂

Neslihan Alan

Öğretim Görevlisi

Yıl 2019 Gezmeyi kafama koymuş deli gibi bir platform arıyorum. Araştırmadan sonra keşfet101 ile  karşılaştım ilk izlenimim heyacanlanmama yetti.  Aklımda yalnızca gezmek fikri var neresi nasılı nedeni olmadan yalnızca gezmek 😅 bi cesaret aradım yiğit çıktı kısa bir konuşmadan sonra randevulaşıp bir görüşme ayarladık. Mülakat sürecinde de kabul edilir miyim edilmez miyim diye düşünürken yakın ilişki kurduk. O gün farkettim ki ben bir acenteyle değil bir grup arkadaşla seyahate çıkacağım aldığım en doğru kararlardan biri oldu birlikte yola çıkmak. Mısırla başladık, sonra Hindistan. Sömestr'da da Vietnam - Kamboçya - Tayland'ı gezdik. Sırada Ürdün var.

Cihat Yiğit

Endüstriyel Tasarımcı

Binlerce yıllık muazzam güzellikteki tarihi bir yapıyı gördükten hemen sonra tıpkı orayı inşa edenler gibi çölde yıldızların altında uyumak isterseniz, “ben tezatlık severim, çölden sonra dalış yapmak isterim” derseniz, bu da yetmez “dünyanın en tuzlu gölünde oturup gazetemi okuyacağım batmadan” isteğindeyseniz Ürdün turu hepsini ve daha fazlasını size verir. Üstelik tüm bunları inanılmaz keyifli küçük bir grupla, sanki arkadaşlarımla geziyormuşçasına zevkle ve rahatlıkla yaptım. Pandemi sürecinde evlere tıkılmışken içimi ısıtan ve seyahat aşkımı körükleyen harika anılarla döndüm Ürdün’den. Keşfet101 ile keyifle keşfetmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum.

Zeynep Gündoğdu

Hemşire

Yaptıkları mülakat sayesinde geziye gelecek profil zaten belli oluyor, sonrasında bu gruptan da bir şeyler öğrenmek sizin elinizde. Neler yapmak istediğimize her zaman birlikte karar verdik.  Bir akış var, ama özgürlük de var. Hindistan öyle bi ülke ki, beklentilerinizi hep edilgen olmayı bekleyen insan tembelliğine rağmen karşılayabiliyor. Dostluklar hayat yaşam ölüm ne deneyimlemek isterseniz önünüze sunabileceği bi menüsü var. Maddi olarak sizi zorlamayacak bi ülke. İnsan bu yolculuğa çıkmadan önce bir sürü soru işretleriyle dolu oluyor. Benim için en büyük sorun tanımadığım insanlarla bir ay kadar bi süre geçirmek olmuştu. Ama gruptan olan kadim dostum esrayı havaalanında tanıdım. 🙂

Nurefşan Yılmaz

Öğrenci

Telefon

+90 530 030 78 50

Santral

0850 259 08 28

Adres

Şehit Muhtar Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No:8, Kat:4, Beyoğlu, İstanbul

E-posta

info@kesfet101.com

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

4 + 13 =