KÜBA'YI KEŞFET

Bu seyahat programı, Küba’yı karış karış gezmek isteyen gezginler için hazırlandı. Casa Particular’da konakladığımız, sokaklarını, çarşılarını adım adım gezdiğimiz, yerlisiyle birlikte yemek yediğimiz bir seyahat… Aynen, işte böyle gezilir diyorsan programımızı incele.

Yüksek tempolu Küba seyahatimizin sonuna senin için bir de deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabileceğin bir gün koyduk. Varadero’da tatil bizim de hakkımız!

Küba’yı Keşfet

 • 10 – 15 Kişilik Gruplar
 • Casa Particular Konaklama
 • Single Farkı Yok
 • Ekstra Tur Yok
 • Vade Farksız Ödeme İmkanı

Seyahat Tarihleri

 • 8 – 17 Nisan
 • 29 Nisan – 8 Mayıs
 • 17 – 26 Haziran
 • 8 -17 Temmuz
 • 16 – 25 Eylül
 • 2-11 Aralık

Bizden Biri Ol

Keşfet101 seyahatlerine katılan gezginler, tüm seyahatlerimiz için %5 indirim kazanır.

Küba Seyahat Programı

1. Gün Havana

İlk durağımız Havana. Havana’ya ulaştıktan sonra şehirde küçük bir tur attıktan sonra konaklayacağımız Casa Particularlara yerleşeceğiz. Ardından hemen Havana sokaklarını keşfetmeye çıkacağız. Şehirler geceleri de yaşar. 1 dakikamızı bile boş geçirmek yok!

2. Gün Havana

Kahvaltıdan sonra, fotoğrafta gördüğünüz klasik Amerikan araçları ile şehri turlamaya başlayacağız.

Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real, Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız.
Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni gördükten sonra Malecon’a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız. Bu noktada dileyen gezginlerimizi Salsa adımlarını öğrenebilmeleri için bir kulübe götüreceğiz. Yok ben dans edemem diyen gezginlerle Havana gecelerini yudumlamaya başlayacağız. 🙂

3. Gün Cienfuegos - Trinidad

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer Domuzlar Körfezi üstünden Cienfuegos’a doğru yola koyulacağız.
Küba devrimine ilk destek veren kentlerden biri olan Cienfuegos, Batista güçleri tarafından ağır baskılara uğramış. İlginç mimarisinin yanı sıra küçük bir liman kenti olan Cienfuegos’u dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Kolonyal mimarinin en güzel örneklerini barındıran şehirde vakit geçireceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip olan şehirde gezineceğiz. Gece kasabanın tadını çıkaracağız.

4. Gün Trinidad

Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların
ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. 

En sevdiğimiz günlerden biri. İsterseniz sokaklarda dolaşmaya devam edin, isterseniz  denizin tadını çıkartın. 🙂

5. Gün Santa Clara - Havana

Bu gün Tirinidad’dan ayrılarak Santa Clara’ya doğru yola devam edeceğiz. Küba Devrimi’nin önemli kentlerinden biri olan Santa Clara’da, Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Santa Clara sokaklarında gezindikten sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat sürecek.

6. Gün Vinales – Pinar Del Rio – Cuavel Del İndio

Sabah Havana’dan ayrılıp yaklaşık üç saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü Vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği Vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmini, Mural de la Prehistoria’yı gördükten sonra Vinales’e döneceğiz.

7. Gün Vinales

Sabah kahvaltının ardından Vinales’i dolaşmaya devam edeceğiz. Cueva del Indio Mağarasında sandal turu yapacağız. Mağarayı kaplayan doğal oluşumların ilginç dokusunu seyredeceğiz.

8. Gün Artemisa - Las Terrazas - Havana

Kahvaltının ardından yola çıkacağız. Bir saat sürecek yolculuktan sonra ilk durağımız devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti Las Terrazas’a gideceğiz. Dağların ortasında bir göl, ve gölün etrafında bir küçük bir kasaba Las Terrazas’ta isteyen katılımcılar nehirde yüzecek. Kalan grup ile tropik ormanda bir yürüyüş yaparak kahvelerin fermente edildiği çiftliklere gideceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru yola devam edeceğiz.

9. Gün Balıkçı Köyü Kojimar

Kahvaltı sonrası isteyen katılımcılar Havana’da gezinmeye devam edecek, isteyenlerle Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan Cojimar’a gideceğiz. Hamingway’in “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı köyde müze olarak kullanılan evini gezeceğiz.

İşte sana bir fırsat daha! Santa Clara sahillerinde günelşenmek istersen o gün, bugün!

Havana ya geri döndükten sonra serbest zamanımız ve alışveriş molası olacak.

10. Gün Varadero

Keşfet101 seyahatleri hem tatil ile biter. Küba’daki son günümüzde de tembellik hakkımızı kullanacağız. Tüm gün deniz & kum ve güneşin tadını çıkartacağız.

Bir gece Varadero’da kaldıktan sonra ertesi gün kalkıp Havana’ya geçeceğiz ve İstanbul uçağına bineceğiz. 

Uçuş bilgisi için bizi arayınız. 

Keşfet101 seyahatleri 10 – 15 kişilik gruplarla yola çıkar ve bu gruplara katılabilmek için gezgin testini çözmeniz gerekir. Detaylı bilgi için bizi arayınız. Keşfet101 havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Keşfet101, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.

R

Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Konaklama – Casa Particular
 • Kahvaltı
 • Müze ve tapınak giriş ücretleri
 • Şehiriçi taksi & tren masrafları
 • Türk ekip lideri & koordinatör
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
Q

Dahil Olmayan Hizmetler

 • ekstra öğün ve tadımlar
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Küba Vizesi

10 – 15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, single farkı yok, ekstra tur yok… Gezginler için gezginler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar… Hazırsan başvur, soruların varsa bize ulaş.

SİZİ ÖZLEDİK 

Bunca yılda onlarca ülkede, yüzlerce seyahatte iki bini aşkın müşteri. Yol arkadaşı.

Kesfet101 ekibiyle yaptığım Fas gezisi sayesinde Afrika kıtasındaki bir ülkeyi ilk kez görme fırsatı buldum.  Gezinin benim için en etkileyici kısımlarından biri de çöl deneyimi oldu. Develerle yaptığımız safarinin ardından çölde gece yıldızları izlemekten çok keyif aldım. Ekiplere az sayıda kişi aldıkları için, bir de single farkı olmadığı için tercih etmiştim. Grup kalabalık olmadığı için tur gezisinden çok arkadaş grubumuzla geziyor gibiydik ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Çok keyifli geçen Fas gezisinin ardından aynı ekiple Hindistan gezisine de katıldım. Tur gibi olmayışı, ekonomik oluşu hep artı. İleride yeni ülkeleri de Keşfet101 ekibi ile keşfetmeyi planlıyorum. 😊 Takipteyim sizi dostlar. 🙂

Neslihan Alan

Öğretim Görevlisi

Yıl 2019 Gezmeyi kafama koymuş deli gibi bir platform arıyorum. Araştırmadan sonra keşfet101 ile  karşılaştım ilk izlenimim heyacanlanmama yetti.  Aklımda yalnızca gezmek fikri var neresi nasılı nedeni olmadan yalnızca gezmek 😅 bi cesaret aradım yiğit çıktı kısa bir konuşmadan sonra randevulaşıp bir görüşme ayarladık. Mülakat sürecinde de kabul edilir miyim edilmez miyim diye düşünürken yakın ilişki kurduk. O gün farkettim ki ben bir acenteyle değil bir grup arkadaşla seyahate çıkacağım aldığım en doğru kararlardan biri oldu birlikte yola çıkmak. Mısırla başladık, sonra Hindistan. Sömestr'da da Vietnam - Kamboçya - Tayland'ı gezdik. Sırada Ürdün var.

Cihat Yiğit

Endüstriyel Tasarımcı

Binlerce yıllık muazzam güzellikteki tarihi bir yapıyı gördükten hemen sonra tıpkı orayı inşa edenler gibi çölde yıldızların altında uyumak isterseniz, “ben tezatlık severim, çölden sonra dalış yapmak isterim” derseniz, bu da yetmez “dünyanın en tuzlu gölünde oturup gazetemi okuyacağım batmadan” isteğindeyseniz Ürdün turu hepsini ve daha fazlasını size verir. Üstelik tüm bunları inanılmaz keyifli küçük bir grupla, sanki arkadaşlarımla geziyormuşçasına zevkle ve rahatlıkla yaptım. Pandemi sürecinde evlere tıkılmışken içimi ısıtan ve seyahat aşkımı körükleyen harika anılarla döndüm Ürdün’den. Keşfet101 ile keyifle keşfetmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum.

Zeynep Gündoğdu

Hemşire

Yaptıkları mülakat sayesinde geziye gelecek profil zaten belli oluyor, sonrasında bu gruptan da bir şeyler öğrenmek sizin elinizde. Neler yapmak istediğimize her zaman birlikte karar verdik.  Bir akış var, ama özgürlük de var. Hindistan öyle bi ülke ki, beklentilerinizi hep edilgen olmayı bekleyen insan tembelliğine rağmen karşılayabiliyor. Dostluklar hayat yaşam ölüm ne deneyimlemek isterseniz önünüze sunabileceği bi menüsü var. Maddi olarak sizi zorlamayacak bi ülke. İnsan bu yolculuğa çıkmadan önce bir sürü soru işretleriyle dolu oluyor. Benim için en büyük sorun tanımadığım insanlarla bir ay kadar bi süre geçirmek olmuştu. Ama gruptan olan kadim dostum esrayı havaalanında tanıdım. 🙂

Nurefşan Yılmaz

Öğrenci

En Sık İncelenen Turlar

Telefon

+90 530 030 78 50
+90 537 741 91 92

Santral

0850 259 08 28

Adres

Şehit Muhtar Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No:8, Kat:4, Beyoğlu, İstanbul

E-posta

info@kesfet101.com

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

1 + 8 =