VİETNAM VİZESİ

Vietnam Vizesi nasıl alınır? Vietnam Turistik vizesi kaç günde çıkar? Vietnam vizesi kapıda alınabilir mi? Tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda.

VİETNAM VİZESİ

Vietnam turistik vize işlemleri için pasaportlar son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı, 6 aydan eski olmamalı, ve pasaportta en az 2 tane boş vize sayfası olması gerekmektedir. Yıpranmış, hasar görmüş ya da 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılmak istenen vize başvuruları kabul etmemektedir. Resmi pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen turistik seyahatler için vize almalarına gerek yoktur, ama umumi pasaport sahipleri bütün turistik seyahatler öncesinde vize almalıdırlar.

YEŞİL PASAPORTLULAR VİZE ALMAK ZORUNDA MI?

Yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen turistik seyahatler için vize almalarına gerek yoktur, ama umumi pasaport sahipleri bütün turistik seyahatler öncesinde vize almalıdırlar.

VİETNAM TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Vietnam turist vizesi iki şekilde alınır. Birinci seçenek Vietnam Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak alınmasıdır. Vietnam turist vizesi Türkiye’den sadece Vietnam’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Vize başvurusu için başka bir seçenek ise şahsi başvuruda bulunmadan Vietnam turistik vize için faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirilecek başvurudur. Bu temsilcilere vize için gereken evraklarınızı teslim etmeniz durumunda Vietnam’ın Ankara’daki büyükelçiliğine sizin adınıza başvuruda bulunmuş olurlar. Vietnam turist vizesinin alınması için vize için istenen gereken evrak listesini eksiksiz ve doğru olarak vermekle birlikte vize başvuru ücretini ödemelisiniz. C1 belgesi olmadan başvurunuz kabul edilmemektedir. Ayrıca Konsolosluk bölümü başvurunuz sonrası sizden ek evrak isteme ya da mülakata davet etme yetkisine de sahiptir.

C1 BELGESİ NEDİR?

Vietnam turistik vize başvuruları için davetiye niteliği taşıyan Vietnam C1 belgesi talep etmektedir. C1 belgesi, Vietnam ile ilgili gidiş tarihinizi ve gidiş amacınızı bildirmiş olduğunuz bir evraktır.  Vietnam C1 belgesi turistik vize onay mektubu olmaktadır. Vietnam turistik vize başvurusu için C1 belgesini vermeniz şart olup C1 belgesi olmayan evraklarla turistik vize başvuru talebi reddedilmektedir. C1 belgesi Vietnam Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenmektedir. C1 belgesini bireysel olarak temin edebilmek için Vietnam’daki seyahat acentesi ile anlaşma sağlayıp acente sizin adınıza bu belge için başvurmalıdır. Seyahat acentesi Vietnam C1 belgesi talebinizi gerçekleştirmesi için sizden bazı otel ve uçak bileti rezervasyonu gibi evraklar ve belge başvurusu için ücret istemekte olup bu istekleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ücret için ödeme zamanı ve ödeme yöntemleri acentelerce size söylenip acentelerin istediği prosedürlere göre gerçekleştirmelisiniz. C1 belgesi için alış süreniz ortalama 7-15 gün olarak değişmekle birlikte farklı durumla karşılaşıp daha farklı bir sürede de alabilirisiniz. Ayrıca, irtibat kurduğunuz Vietnam’daki acentenin C1 belgesi başvuru talebiniz ile ilgili yanıtı olumsuz olup sizin için başvuruda yapmayabilmektedir. Bu durumda Vietnam’daki diğer bir acente ile irtibata geçmelisiniz. Vietnam turist vizesi için faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda C1 belgesini daha kolay alabilmektesiniz.

Danışmanlık hizmetini bizden aldığınız takdirde C1 BELGESİ vize servisimiz tarafından temin edilecektir.

EKSPRESS VİETNAM VİZESİ

Ekspres vize uygulaması ile turistik vize için işlem süresi ortalama 7 iş günü olup normal vize başvurularına göre işlem süresi daha kısa sürmektedir.

VİETNAM VİZE ÜCRETİ

Konsolosluk servis ücreti 115 Dolardır.

KEŞFET101 - VİETNAM VİZESİ DANIŞMANLIK ÜCRETİ

Keşfet101 vize danışmanlık ücreti 30 USD’dir.

DAHİL OLAN HİZMETLER

  • C1 belgesi temin bedeli
  • 7 / 24 Vize danışmanlığı
  • Evrak toplanması
  • Dilekçelerin yazılması (Türkçe & İngilizce)
  • Otel ve uçak rezervasyonları (Ücretleri size fatura edilir.)
  • Kargo ücretleri
  • Başvuru sonrası vize süreci takibi

Başvuru gününüzün ardından tüm süreç Keşfet101 Vize Danışmanları tarafından takip edilir. Sizin tekrar tekrar gitmenize gerek kalmaz.

Danışmanlık Hizmeti Al

Bizi Ara

VİETNAM VİZE EVRAKLARI

C1 Davetiyesi (Aslı)
Vietnam vize başvuru formu
En az 6 ay geçerli olan pasaport
2 adet beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf (güncel)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Otel ve uçak rezervasyonu

VİETNAM - KAMBOÇYA - TAYLAND TURU

Ekstra Tur Yok - Single Farkı Yok - 10 Kişilik Ekipler - Vade Farksız Taksit İmkanları

Hanoi – Ho Chi Min – Angkor Wat – Siem Reap – Bankgok – Ayuttaya – Khao Yai – Phuket

Asya’nın kadim kültürünü, doğal güzelliklerini, tarihini keşfetmek için yollara düşüyoruz. Bu kez sınırıları aşacağız, 3 ülke gezeceğiz. Vietnam, Kamboçya ve Tayland. Yorulacağız ama ödülümüzü Tayland’ın eşsiz adalarında tatil yaparak alacağız.

Keşfet

SAYFA HARİTASI