YEDİGÖLLER TURU

İstanbul’a yakın bir cennet Yedigöller. Eşsiz doğası, yürüyüş rotaları, sakin ve sessiz restaurantlarıyla dinlendirici bir gün geçirmek isteyen gezginlerimizin tercih edebileceği bir program.

24 Ekim Cumartesi
31 Ekim Cumartesi

YEDİGÖLLER TURU

Görülecek yerler: Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru), Manzara seyir terası, Gülen Kayalar Anıt ağaç

  • 06:20 İncirli Metrobüs durağı 
  • 06:40 Mecidiyeköy Simit Sarayı önü
  • 07:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
  • 07:40 Pendik Vaiport AVM önü
  • 11.00 Manzara terasına varış
  • 11.00-11.30 Manzara terası
  • 11.30-12.30 Gülen kayalar, anıt ağaç
  • 12.30-13.30 Öğlen yemeği – sucuk ekmek partisi
  • 13.30-18.30 Yedigöller gezisi (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru)
  • 18.30-21.00 İstanbul’a yolculuk

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

Yurdumuzun en etkileyici ve nefes kesici güzelliklerinden biri olan Yedigöller, Bolu şehir merkezinin 42 km kuzeyinde, Mengen İlçesine ise 53 km mesafededir. Alanın jeolojik yapısı genellikle serpantinlerden ve volkanik kayaçlardan oluşmuştur. Bölgedeki göller yer hareketleri sonucu kayak kitlelerin vadilerin önlerini kapaması sonucu suların birikmesi ile oluşmuş heyelan gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ve derelerle birbirine bağlıdır. Dağcılık, bitki, kuş gözlemciliği, kamp ve doğa yürüyüşü için çok uygun olan bu park, 2019 hektar alanı kaplar. Bölge eşsiz manzaraları, zengin flora ve faunasıyla yıl boyunca doğa hayranlarını büyüler.Milli Parkta hakim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir. Etkili koruma ile Parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yaban domuzu, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır. Ayrıca Milli Park içinde yürüyüş yolları, şelaleler, dilek çeşmesi, Gülen Kayalar, Pisagor Ağacı, Anıt Ağaç, Kapankaya mevkisinde manzara seyir terası gezilip görülebilir.

k

Birtakım notlar:

KDV dahildir.
Ödemenin en az %50’si sözleşme günü ödenmelidir.
Ödemenin ikinci yarısı seyahate en geç 3 gün kala ödenmelidir.
Kredi kartı işlemleri için lütfen iletişime geçiniz.

Sık Sorulan Sorular

Biz peşin peşin cevaplayalım ki, sana sadece hayal etmek kalsın 🙂

Ne Giyelim ?

Kalın giyinin! Su geçirmez botlar, rahat ve vücut ısınızı koruyacak bir pantolon, geyikli kazak ve en önemlisi rüzgar kesici ve kapüşonu olan bir mont. Çok çok soğuk veya yağmurlu olacağından değil ama önlemimizi almış olmalıyız. 

Neyle Gideceğiz ?

25 kişilik lüks otobüsümüze doluşup Mengen yolu üzerinden Yedigöller Tabiat Parkı’na ulaşacağız. Yolculuğumuz 4 saat sürecek bu yüzden erkenden 06:20’de çıkacağız, günümüzün tamamını doğada geçireceğiz. Dönüşümüz de 18:00’da.

Neler Yiyeceğiz ?

Sabah Anne sandwichleri ve enerji verici karışık meyve suyu şirketten. Araç içi sıcak çay ve kahve ikramları da yolculukta manzara izlerken anınızı güzelleştirecek. Üniversite yıllarımızdan beri bizim de çok sevdiğimiz bir olay 🙂

Kaçta Döneceğiz ?

18:00’da Tabiat Parkı’ndan ayrılıp yola koyulacağız. Trafiği de hesaba katarsak dönüşümüz 22:00’ı bulacaktır. Seyahat öncesinde bize haber verirseniz sizi yolumuzun üstünde, size daha uygun olacak merkezlerde bırakabiliriz. Metro-metrobüs durakları gibi. 

Bu Seyahat Tam Sana Göre

Hayalin şu an parmaklarının ucunda. Senin gibi düşünüp, senin gibi yaşayan gezginlerle hayallerini gerçekleştir. Mülakatımızı geç, kaydını tamamlayıp ödeme planını hazırlayalım. Seyahatine kadar rahat rahat öde.

Kayıt Olİletişim

Gezginler İçin Gezginler Tarafından Tasarlanan Seyahatler

10 – 15 kişilik butik gruplar, vade farksız ödeme planları, single farkı yok, ekstra tur yok… Gezginler için gezginler tarafından hazırlanmış, hesaplı ve zengin içerikli programlar….

Seyahat TakvimiBiz Kimiz?

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

15 + 2 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com